en-Prečo vám nedržia gélové nechty?

05/06/2019

Ste vernou nositeľkou gélových nechtov, no nech robíte čokoľvek, nechty vám jednoducho nevydržia? Odlupovanie či odpadávanie gélových nechtov nemusí byť vždy výsledkom nekvalitnej práce nechtárky. Existuje mnoho príčin, ktoré tento problém môžu spôsobovať a my vám v dnešnom článku uvedieme tie najčastejšie.

Aké zdravie, také nechty

Fyzickú kondíciu nechtov určuje predovšetkým zdravotný stav každej z nás. Ekzémy, kožné problémy či rôzne choroby nechta ako pleseň môžu spôsobovať problémy pri jeho modeláži a ani skúsená nechtová dizajnérka pri tom nepomôže. V každom prípade je nutné sa najprv vyliečiť, v opačnom prípade problém pretrvá. Dôvodom, prečo vám nedržia gélové nechty môžu byť aj vážne ochorenia, ktoré navonok nechty vôbec neovplyvňujú, napríklad cukrovka alebo problémy s pečeňou. Ak prekonávate ochorenie, pri ktorom je nutná liečba antibiotikami, mali by ste taktiež zbystriť pozornosť. Je celkom možné, že príčina, prečo vaše nechty nedržia, sú práve antibiotiká. V takom prípade by ste mali s gélovými nechtami počkať až do ukončenia liečby. Ďalším dôvodom môže byt aj anémia, resp. chudokrvnosť, ktorá sa pri zdravotných výkyvoch nekamaráti s gélom a už vôbec nie gél lakom. Nechty sa pri určitej dĺžke začnú výrazne štiepiť, až priam "strapkať". Preto aj keď vás anémia v bežnom živote neobmedzuje, kvôli lepšej trvanlivosti gélových nechtov je dobré venovať jej pozornosť.

Môžu za to hormóny

Pretrvávajúci stav, pri ktorom vaše gélové nechty nedržia je tiež možným dôsledkom hormonálnych zmien vo vašom tele. Či už je to menštruácia, antikoncepcia, tehotenstvo, dojčenie - všetko sú to zmeny, ktoré priamo ovplyvňujú (aj) stav a kvalitu nechtov. Ak máte pocit, že možno práve toto je váš problém, odporúčame vám nosenie gélových nechtov odložiť.

Vonkajšie vplyvy

Sú určité faktory, ktoré sa ovplyvňujú najťažšie. Jedným z nich je napríklad mráz. Zima býva aj tu u nás občas krutá, preto netreba zabúdať na rukavice. Pod vplyvom silného mrazu sa totiž občas stane, že sa gél oddelí od nechtového lôžka. Ďalšia príčina, prečo vaše gélové nechty nedržia, môže úzko súvisieť s vaším povolaním. Ak pracujete manuálne, vaše nechty sú veľmi namáhané, dôsledkom čoho nedržia. Pravdepodobne však svoje povolanie nezmeníte, preto vám odporúčame vybrať si tú správnu manikúru pre vás. Pokiaľ si vyberiete vhodný tvar a dĺžku, možno tak zamedzíte odlupovaniu a odpadávaniu vašich nechtov.

Stres vám nepristane

Dlhodobý stres vyčerpáva a oslabuje ľudský organizmus. Čoskoro sa tiež prejaví aj navonok - a najčastejšie práve na nechtoch. Nechty sú krehké, oslabené a s väčšou tendenciou lámať sa. Logicky to znamená, že ani kvalitná práca nechtárky nevydrží príliš dlho. Skúste preto trochu zvoľniť tempo a upraviť vaše návyky, najmä tie stravovacie. Oslabeným nechtom najviac pomôžete správnou dávkou vitamínov a minerálov. Vedľajším efektom stresu je u niektorých aj hrozný zlozvyk obhrýzania nechtov, ktorému sme sa venovali v samostatnom článku.

Nesprávna príprava a samotná modeláž

Ten najčastejší dôvod, prečo vám nedržia gélové nechty je nesprávne zvolený postup a príprava pri modeláži. V prvom rade je dôležité necht dôkladne zmatniť pilníkom a zatlačiť nechtovú kožičku. Aby sa zaručila čo najlepšia priľnavosť gélu, je dôležité necht vyčistiť a vydenzifikovať PREP-om a následne odmastiť PRIMER-om. Dôrazne sa neodporúča nechty pred modelážou krémovať a teda zamastiť a tiež namáčať do vody. Ďalší problém môže nastať, ak gél zatečie pod nechtovú kožičku - ľahko sa začne odlupovať. Nekvalitný materiál použitý pri modeláži či nekvalitné žiarivky v UV lampe tiež ovplyvňujú kvalitu gélových nechtov. Dôsledkom nekvalitných či starých žiariviek gél nevytvrdne a neprilnie tak, ako by mal. môže byť tiež dôsledkom, prečo gélové nechty nedržia. Pokiaľ chodievate na nechty ku kamarátke, či známej, ktorá nie je skúsenou nechtárkou, môže sa stať, že neodvedie tak kvalitnú prácu ako v salóne. Chýb, ktorých sa môže dopustiť je mnoho - nanášanie príliš hrubej vrstvy gélu, zlé spílenie prirodzeného nechtu či celkovo zlá aplikácia gélu.

Ak chcete mať zaručenú kvalitu a odolnosť gélových nechtov, odporúčame vybrať si certifikovaného odborníka, ktorý nielenže zaručene dodrží tie správne postupy, ale tiež použije kvalitný materiál. V Prípade akýchkoľvek otázok nám napíšte cez formulár nižšie, konzultácie poskytujeme ZDARMA.


BLOG - pozrite si naše najnovšie články