en-Microblading obočia a všetko, čo potrebujete vedieť (časť 2)

08/12/2019

V prvej časti ste sa mohli dozvedieť všetko o tom, čo potrebujete vedieť pred samotnou procedúrou a ako Microblading prebieha. V tejto časti článku vám zodpovieme otázky ohľadom toho, na čo sa pripraviť po vašom prvom sedení u kozmetičky.

Microblading mám už za sebou. Ako sa o obočie správne starať?

Počas Microbladingu sa naruší pokožka obočia, preto musíme urobiť všetko preto, aby sme jej vytvorili dobré podmienky na správne hojenie. Správnou starostlivosťou o obočie nielenže zabránime vzniku infekcií, ale postaráme sa aj o to, aby sa pigment do pokožky správne uložil a výsledný efekt nám vydržal čo najdlhšie.

Nezľaknite sa, keď bude vaše obočie po procedúre troška opuchnuté, červené, citlivé, alebo vás bude svrbieť - všetko toto sú bežné sprievodné efekty po Microbladingu, ktoré časom ustúpia. K správnemu hojeniu pokožky vám pomôže špeciálna hojivá masť, ktorú po procedúre dostanete od našej kozmetičky a budete si ju nanášať 3 až 5-krát denne. Ako sa vám pokožka bude hojiť, začnú sa vám na obočí objavovať malé chrastičky, ktoré si za žiadnych okolností nevylupujte a nechajte ich, nech prirodzene odpadnú samé. Taktiež je dôležité spomenúť, že počas obdobia hojenia (najmenej 1-2 týždne po procedúre) by ste sa mali vyhýbať vode, slnku, soláriu či aktivitám, pri ktorých sa potíte.

Prečo je moje obočie také tmavé a hrubé?

Mnoho zákazníčok po procedúre zistí, že ich obočie nie je zrovna také, aké si ho predstavovali a majú strach, že zostanú s príliš tmavým či hrubým obočím, ktoré práve na tvári majú. Dievčatá, žiadny strach - tesne po procedúre dochádza k zmene intenzity farby a v priebehu prvého týždňa je vaše obočie takmer až o polovicu tmavšie, ako bude jeho výsledný efekt. Farba sa bude počas procesu hojenia postupne strácať, až sa nakoniec ustáli na určitej úrovni.

Čo je korekcia a prečo ju potrebujem?

Po prvej procedúre nie je obočie zvyčajne úplne dokonalé - po tom, čo sa nám poodlupujú chrastičky, uvidíme, ako sa pigment do pokožky uložil. Každá pokožka je iná, preto aj výsledný efekt bude vždy iný - výsledná farba nemusí byť dostatočne výrazná, alebo sa dokonca môžu objaviť miesta, kde sa pigment neusadil takmer vôbec. A práve korekcia slúži na to, aby kozmetička upravila akékoľvek nedostatky a vyčarila vám obočie podľa vašich predstáv. A čo ak sa vám výsledok po prvom sedení páči a myslíte si, že žiadne "dolaďovanie" nepotrebujete? Vtedy sa musíte pripraviť na to, že všetok pigment z prvého sedenia sa vám v priebehu niekoľkých mesiacov po procedúre vstrebe, a to určite nechcete. Preto zdôrazňujeme - korekciu rozhodne áno! V našom salóne za ňu nedoplácate nič naviac. 

Ako dlho mi Microblading vydrží?

Áno, Microblading obočia je hotový zázrak a priali by sme si, aby nám jeho výsledný efekt vydržal navždy. Musíme vás však sklamať - Microblading vám vydrží maximálne 1 až 3 roky. Prečo to tak je? Na rozdiel od klasického tetovania, pri Microbladingu sa pigment zanáša nie veľmi hlboko do pokožky, čo spôsobuje, že pigment sa postupom času vstrebáva, až nakoniec vymizne úplne. Trvácnosť Microbladingu navyše závisí od mnohých faktorov, medzi ktoré patrí váš typ pokožky (pigment vydrží na mastnej pokožke kratšie), metabolizmus, vek, ale taktiež aj to, ako sa o svoju pokožku staráte. Napríklad pokiaľ si obočie chránite pred slnkom kvalitným krémom s faktorom 50, môžete si tým trvácnosť Microbladingu značne predĺžiť :-)

Kde sa objednať?

Hoci je cesta k dokonalému obočiu prostredníctvom Microbladingu trocha zdĺhavý proces, výsledný efekt rozhodne stojí za to - a to vám potvrdí každá z nás, ktorá túto procedúru absolvovala. Ak sme vás presvedčili a práve hľadáte svoj kozmetický salón, určite sa zastavte u nás v AristorA

Neváhajte nás kontaktovať s akoukoľvek inou otázkou. Radi vám ju zodpovieme. 


BLOG - pozrite si najnovšie články