en-Čo robiť a čo nerobiť PRED a PO Microbladingu obočia?

23/07/2019

Trendy v estetickej kozmetike sa neustále vyvíjajú a menia. Tmavomodré či zelené oblúky sú našťastie dávnou minulosťou a do módy vstupuje husté a prirodzené obočie. Nie každá z nás ho však dostala do vienka. Našťastie dnes existujú rôzne metódy a postupy, vďaka ktorým ho možno ľahko dosiahnuť. 

V skratke o Microbladingu

Microblading je tetovacia technika, pri ktorej je pigment do kože aplikovaný pomocou malého ručného prístroja s niekoľkými malými ihlami. Táto technika sa líši od štandardného tetovania obočia. Každá čiarka je vytvorená ručne pomocou čepele, ktorá vytvára jemné ryhy v koži, zatiaľ čo klasické tetovanie obočia sa vykonáva strojom a jednou ihlou. Microblading sa zvyčajne používa na obočie - na vytvorenie, zlepšenie alebo pretvorenie jeho vzhľadu z hľadiska tvaru alebo farby. Tento horúci trend posledných rokov je prirodzený, relatívne finančne dostupný a dlhotrvajúci (nie však permanentný). Keďže pigment je vkladaný do horných vrstiev kože, zákrok je menej bolestivý. Bolestivejšia časť - aplikácia pigmentu trvá od 30 do 60 minút.

Užitočné rady pred procedúrou

Predtým, ako sa rozhodnete pre microblading obočia, mali by ste poznať a zvážiť svoj zdravotný stav. Microblading sa neodporúča osobám trpiacim epilepsiou, hemofíliou a hepatitídou. Pokiaľ máte cukrovku, zvýšený krvný tlak, ochorenie štítnej žľazy alebo rôzne kožné alergie, microblading by ste mali konzultovať so svojim lekárom. Procedúra sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám. Ak máte v dohodnutý termín menštruáciu, mali by ste s aplikáciou počkať do jej skončenia. Pred samotným tetovaním by ste mali dodržať určité pravidlá:

  • nepiť alkoholické nápoje minimálne 24 hodín pred procedúrou,
  • neužívajte omamné a psychotropné látky,
  • nebrať antibiotiká,
  • nepiť kávu tesne pred procedúrou,
  • nemať menštruáciu (alebo minimálne nebyť v prvých 3 dňoch cyklu)
  • byť zdravá.

Ak ich nedodržíte, môže sa stať, že aplikácia bude bolestivá a obočie vám bude viac krvácať. Následne sa vytvoria väčšie chrasty, ktoré odpadnú spolu s pigmentom.

Pokiaľ ste v dobrej zdravotnej kondícií, nasleduje výber tej správnej odborníčky. Sústreďte sa predovšetkým na ukážky jej prác a recenzie od spokojných zákazníčok. V prvom rade si dohodnite konzultáciu, na ktorej si upresníte tvar, farbu a samotný termín. Ak je kozmetička skúsená, určite vám nie len poradí, ale tiež odpovie na všetky vaše otázky. Dôležité je tiež zistiť, či cena za microblading zahŕňa aj korekciu (pretetovanie), ktoré je nutné približne po 4 až 6 týždňoch od prvej aplikácie.

Nasleduje starostlivosť

Je treba si uvedomiť, že microblading na rozdiel od klasického tetovania nevydrží večne. Jeho trvácnosť je od 1 do 3 rokov, v závislosti od viacerých faktorov. Keďže táto procedúra je zásahom do pokožky, je potrebné venovať pozornosť jej ošetreniu, aby ste zabránili infekcii a zaručili správne usadenie pigmentu. Obočie by sa minimálne 5 až 7 dní po zákroku nemalo dostať do kontaktu s vodou, aby vzniknuté chrastičky nenamokvali a nevyplavil sa pigment. Taktiež rozhodne neodporúčame obočie líčiť, pokiaľ chrastičky úplne nezmiznú. Po dobu hojenia sa vyhýbajte športovým aktivitám, ktoré spôsobujú potenie. To isté platí aj pre plávanie, sauny, slnko alebo soláriá, ktoré neodporúčame navštevovať aspoň 5 týždňov po zákroku. Od nás dostanete zadarmo kozmetický balíček a inštrukcie od kozmetičky Moniky k dennej starostlivosti po procedúre. 

Napíšte nám ohľadom termínu a už nestrácajte toľko času každodennou úpravou  obočia doma pred zrkadlom. 


BLOG - pozrite si naše najnovšie články