en-Ako začať s gélovými nechtami: 7 vecí, ktoré potrebujete vedieť pred návštevou salónu

21/01/2020

Gélové nechty sú v súčasnej dobe veľmi obľúbenou metódou manikúry a niet sa čomu čudovať, že čoraz viac dám po celom svete si ju zamilovávajú. Pokiaľ aj vy túžite po gélových nechtoch, no ešte ste ich nikdy nevyskúšali, tento článok je práve pre vás: predstavíme vám 7 dôležitých vecí, ktoré by ste pred svojou prvou návštevou nechtového salónu mali vedieť.

Začnite s kratšími nechtami

Hoci vás možno lákajú dlhé nechty, ktoré ste si už dávno vyhliadli na sociálnych sieťach či v obľúbenom časopise, na začiatok by ste si mali vždy zvoliť radšej kratšiu dĺžku. Prečo? S gélovými nechtami na rukách máte zo začiatku celkom zvláštny pocit, na ktorý si je potrebné zvyknúť a môžu vám najmä počas prvých dní prekážať aj pri bežných činnostiach. A s kratšími nechtami pôjde všetko ľahšie.

Rozmyslite si ich dizajn

Pred návštevou salónu si dobre premyslite, ako by vaše nechty mali vyzerať. Ak ste na internete našli dizajn, ktorý sa vám páči, pokojne ho ukážte nechtovej dizajnérke ako vzor, no v prípade, že nie ste rozhodnutá, manikérka vám určite rada poradí s výberom. Upozorňujeme však, že niekedy je menej viac a určite je lepšie to s dizajnom príliš nepreháňať, aby vaše nechty nepôsobili gýčovo.

Berte ohľad na vaše zamestnanie či obľúbený šport

Predtým, než sa rozhodnete pre gélové nechty, by ste sa tiež mali zamyslieť nad tým, či vám nebudú prekážať v práci alebo pri obľúbenom športe. Pokiaľ sa napríklad venujete volejbalu či inému podobnému športu, po silnom náraze lopty na gélový necht môže prísť k jeho zlomeniu, no niekedy aj k vážnejšiemu úrazu. Všetko radšej prekonzultujte s nechtovou dizajnérkou, ktorá vám buď odporučí kratšiu variantu, prípadne iný typ manikúry.

Poctivo sa o svoje nechty starajte

Obhrýzate si nechty? Máte zádery, plesne či bradavice? Pred aplikáciou gélových nechtov je nutné, aby boli vaše nechty predovšetkým zdravé a ak je opak pravdou, potrebné je najprv vyriešiť akékoľvek zdravotné problémy a o svoje nechty sa poriadne starať. Nezabudnite, že akékoľvek zdravotné problémy aj alergie je nutné manikérke vopred nahlásiť

Žiadne krémy pred návštevou salónu

V deň návštevy manikérky si nenatierajte ruky krémom a dávajte pozor, aby sa vám inak nezamastili. Mastné nechty totiž môžu nielen poškodiť nástroje, ale vaše gélové nechty nemusia dobre priľnúť k povrchu vášho nechtu a tým sa ich životnosť skráti.

Na "dorábky" treba chodiť pravidelne

Ak sa už raz pre gélové nechty rozhodnete, majte na pamäti, že nechtový salón musíte navštevovať na pravidelnej báze. Vaše nechty budú týždeň čo týždeň viac odrastať a budú potrebovať údržbu, aby opäť vyzerali vkusne. Iné však je, ak išlo iba o jednorazovú záležitosť. Vtedy treba myslieť na  ich správne odstránenie


Tip: Ak plánujete gélové nechty na svoju svadbu a ešte s nimi nemáte žiadnu skúsenosť, je lepšie ich vyskúšať aspoň mesiac či dva pred termínom a vyhnúť sa tak pocitom, na ktoré nie ste zvyknutá bez gél. nechtov.  


Úpravu gélových nechtov a ich odstránenie nechajte na odborníkov

V prípade, že sa vašim nechtom niečo stane a potrebujú úpravu, vždy navštívte nechtový salón. Žiadne domáce úpravy či strihanie nechtov rozhodne neodporúčame - okrem jemnej úpravy pilníkom. To isté platí aj pre odstraňovanie nechtov, čo je celkom zložitý proces a pri svojpomocných pokusoch o ich odstránenie môžete svoje prirodzené nechty veľmi poškodiť.

Máte dodatočné otázky alebo pochybnosti? Pokojne nás kontaktujte, veľmi radi vám pomôžeme a snáď vám uľahčíme rozhodovanie :)


BLOG - pozrite si najnovšie články