Ako najlepšie pripraviť pleť na jar?

21.03.2023

Jar už je v plnom prúde a so zmenou ročného obdobia prichádza aj zmena postupu pri starostlivosti o pleť. Hoci sa typ pleti nezmení len tak počas zimy, za jej stav zodpovedá práve aj ročné obdobie. A keďže našu pleť už netrápia výkyvy teplôt medzi vonkajším a vnútorným prostredím a ani mráz, v tomto článku vám prinášame niekoľko tipov, ako prebudiť svoju pleť zo zimného spánku a pripraviť ju na kvitnúcu a žiariacu jar.

Keďže v zime bola pleť vystavená náročnejším podmienkam, na začiatku jarného obdobia je ešte mdlá a unavená. S príchodom jari teda potrebujeme našu pleť rozžiariť a dodať jej živiny, ktoré jej chýbajú. Pre podporenie pružnosti a sviežosti musíme pleť výrazne hydratovať.

Ranná rutina

Teraz už môžete hutnejšie krémy na zimu pokojne odložiť a nahradiť ich ľahším variantom, ktorý pleti dodá vitamíny. Pre extra dávku živín a vitamínov, po ktorých pleť teraz prahne, siahnite po sére, ktoré jemným vklepávaním nanesiete na pokožku pred krémom. Nie že by v zime nevedelo slniečko ukázať svoju silu, v jari však aj ono naberá na sile. Preto je veľmi dôležité našu pleť pred jeho silnejúcimi lúčmi ochrániť. Do svojej rannej rutiny preto nezabudnite ani v tomto čase pridať krém s ochranným faktorom. Keď dokončíte svoju rannú rutinu a vrhnete sa do dňa, ktorý vás bude čakať, zoberte si so sebou aj fľašu s vodou a nezabudnite na pitný režim. Pomôcť pleti dostať sa naspäť do formy totiž pomôže aj dostatočný prísun tekutín. Dodať zdravý nádych pokožke môžete aj tým, že do svojho denného príjmu kalórií zaradíte potraviny, ako je losos, ovocie či tmavá čokoláda.

Večerná rutina

K úspešnému procesu jarnej očisty pleti vám môže veľmi pomôcť aj peeling či výživná maska. Peeling vašu pleť zbaví odumretých buniek, naopak maska vám pleť zjemní a rozjasní. Nebojte sa experimentovať – vyrobte si svoju vyživujúcu masku aj doma. A aby vaša pleť ostala oddýchnutá a jasná, poriadne sa vyspite. Hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá, na našu pleť vplýva nespočetne veľa faktorov – a jedným z nich je práve aj kvalitný spánok.

Nezabúdajte na to, že každá pleť je špecifická. Aby ste mohli vašej pleti dať presne to, čo potrebuje, mali by ste poznať jej typ. Môžeme vám to pomôcť zistiť – v našej službe čistenia pleti je zahrnutá aj jej presná diagnostika. A okrem toho, že po tomto sedení budete vedieť, po čom vaša pleť túži, doprajete jej prebudenie a rozžiarenie, ktoré je teraz na jar iste vítané. Doprajte svojej pleti to najlepšie a rezervujte si svoj termín už dnes. 


BLOG - pozrite si najnovšie články