Tajomstvá svetových manikúr

05.05.2022

Akrylové, nalepovacie nechty, gél alebo gél lak. A tvar? Mandľový, oválny, Balerína Stiletto a ďalšie.

Tieto slovíčka sú v rôznych obmenách známe po celej zemeguli. A rovnako všetci nadšenci beauty sveta už určite počuli o manikúrach, v názvoch ktorých sa skrývajú isté krajiny, či dokonca kontinenty. Prečo sa jemná manikúra s bielymi špičkami nechtov pripisuje práve Francúzom? A prečo je po Japonsku nazvaná manikúra, ktorá Vašim nechtom dodá lesk a výživu? Poďme sa spoločne pozrieť na tajomstvá týchto celosvetovo známych manikúr.

Japonská manikúra

Pod japonskou manikúrou si nemusíte predstavovať len typické japonské farby a vzory. Skrýva v sebe tri kľúčové slová, a tými sú starostlivosť, pestovaný vzhľad a ochrana. Ak sa pýtate, ako sa tieto slová spájajú s Japonskom, odpoveď vôbec nie je taká komplikovaná. Japonci totiž už v dávnej minulosti začali dbať na starostlivosť o svoje nechty, a z ich rutiny vzišla dnes už moderná japonská kúra. Jej cieľom je podpora rastu a spevnenie nechtov. Počas japonskej manikúry sa na nechtoch vytvorí ochranná vyživujúca vrstva, ktorá pre nich bude niečím, čím je pre ľudí chladnička - zdrojom živín a výživy. Je vhodná najmä pre lámavé a pomaly rastúce nechty, a naopak, keďže jej podstatou je leštenie, nie je odporúčaná pre ženy, ktorých nechty sú veľmi tenké. Výsledkom tejto maniKÚRY sú lesklé, ošetrené nechty, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale je o nich aj dobre postarané.

Francúzska manikúra

Biely oblúčik na jemnom bledoružovom podklade - aká ikonická predstava! Nadčasovosť a zároveň dlhodobá obľúbenosť francúzskej manikúry z nej robí kráľovnú všetkých nechtových dizajnov. Najlepšou jej vlastnosťou je to, že dokáže podčiarknuť Váš štýl v obliekaní, nech je akýkoľvek. V jeden deň si oblečiete jemné šaty a topánky na podpätku a Vaša francúzska manikúra budí dojem, že ste si celý outfit zladili práve k nechtom. Ak by ste si chceli na druhý deň zvoliť športovú eleganciu, pokojne môžete. Nechty budú k Vášmu outfitu opäť ladiť. Tento typ manikúry nie je však len o bielej špičke nechtov, moderná doba potvrdzuje, že ani v klasickej manikúre sa fantázii medze nekladú. Názov tejto nenápadnej, no elegantnej manikúry môže nabádať k myšlienke, že za jej vznikom stoja francúzski manikéri a dizajnéri. Opak je však pravdou - zrod francúzskej manikúry sa pripisuje Amerike! Viac o francúzskej manikúre.

Európska manikúra

O pôvode európskej manikúry pochybovať nemusíme. Naše mamky, babky či prababky upravovali nechty zaužívanou metódou, ktorá však už dnes nie je pre bezpečnosť bežne využívaná. Európska manikúra je jej opakom, pretože v tej sa na odstránenie nechtovej kožičky nevyužívajú nožnice ani iné kovové rezné nástroje, ale profesionálna brúska a profi nadstavce. Ak by ste chceli vyskúšať tento typ manikúry, môžete si vybrať z jej dvoch typov. Prvým typom je suchá európska manikúra. Druhý typ spočíva v presnom opaku. Už z názvu mokrá európska manikúra vyplýva, že jedným z jej úvodných krokov je namočenie rúk. Koža vďaka rôznym špeciálnym zložkám vo vode zmäkne, a tak sa pripraví na ďalšiu úpravu.

A hoci majú tieto tri svetové manikúry isté podobnosti a odlišnosti, v salóne AristorA využívame z každej len to najlepšie. Ak by ste radi prišli na manikúru k nám, rezervujte si svoj termín, budeme sa na Vás tešiť. 


BLOG - pozrite si najnovšie články