3 kroky, ako si vybrať správne ošetrenie pleti

30.06.2023

Chcete si dopriať čas pre seba, ktorý bude zároveň prínosným pre vašu pleť? Chcete svojej pleti dodať jas, zdravý vzhľad a jemnosť na dotyk? Staráte sa o svoju pleť, aby mala to najlepšie a aby vyzerala čo najlepšie? Potom už ste určite premýšľali nad tým, že by ste podstúpili profesionálne ošetrenie pleti. No tak, ako sú všetky produkty pri starostlivosti o pleť rozdielne, sú rôzne aj tieto profesionálne ošetrenia. To najmä preto, aby ste si mohli vybrať z nich to, ktoré bude najlepšie pre vašu pleť. 

Ako si teda vybrať ošetrenie pleti práve pre vás?

Zohľadnite typ pleti

Prvým krokom pri vyberaní profesionálneho ošetrenia pleti by malo byť uvedomenie si vlastného typu pleti. Ak ste teda ešte neprišli na to, či je vaša pleť normálna, mastná, suchá či zmiešaná, práve je najvyšší čas. Typ pleti je potrebné poznať ešte pred tým, ako si rezervujete termín na akékoľvek konkrétne profesionálne ošetrenie. Produkty, ktoré sa pri jednotlivých kúrach využívajú totiž nebudú mať správny blahodarný účinok, ak nebudú pre vašu pleť vhodné.

Čo Vás najviac trápi?

Každá pleť je jedinečná a špecifická, a preto je normálne a bežné, že každý z nás bojuje s niečím iným. Problémov, ktoré môžu našu pleť trápiť je mnoho. Problematická pleť trpí akné, zrelú pleť môžu trápiť vrásky. Ak viete, čo vašu pleť najviac zaťažuje, potom je jedným z najlepších krokov, ktorý v liečbe môžete urobiť, podstúpenie profesionálneho ošetrenia. Ošetrenia môžu byť zamerané na pomoc pri rôznych problémoch: 

  • zväčšené póry,
  • citlivá pleť,
  • začervenanie,
  • a dokonca aj pigmentové škvrny
  • či tmavé kruhy pod očami. 
Ak je vaša pleť príliš suchá, potom by základom vášho ideálneho ošetrenia mala byť hydratačná kúra. Ak vás naopak trápi akné, potom by vám mohlo pomôcť ošetrenie, ktoré zahŕňa hĺbkové čistenie kozmetickými ihlami a naparenie pleti.


Nechajte si poradiť

Posledným krokom, ktorý vás nikdy nezavedie na nesprávnu cestu je poradenie sa s odborníkom. Profesionálne kozmetičky, ktoré sa práci s pleťou venujú, vám určite odporučia, ktorý z ponúkaných zákrokov vám bude najviac vyhovovať. V našom salóne AristorA vám v službe čistenia pleti vždy na úvod sedenia ponúkame analýzu pleti, ktorá je zahrnutá v cene ošetrenia, ktorá je 39€ alebo 44€. Ak by ste teda nevedeli, či ste vybrali vhodný typ ošetrenia, u nás sa vám určite nestane, že by vaša pleť nedostala to, čo naozaj potrebuje. Spoločne prídeme na to, čo je pre vašu pleť najlepšie, určíme jej typ, a taktiež aj to, čo ju trápi, aby ste aj po ošetrení mohli zaradiť do svojej skincare rutiny tie správne produkty.

Nie je to len pleť, ktorá si zaslúži pozornosť. Zdravý a svieži vzhľad dovediete k dokonalosti vďaka očarujúcemu úsmevu. Oplatí sa zájsť si na dentálnu hygienu, ktorá udrží vaše zuby zdravé a krásne.

Zistili ste, aký máte typ pleti, viete, čo vašu pleť najviac ťaží, prípadne ste sa poradili s vašou kozmetičkou? Potom je isté, že na vás čaká to správne kozmetické ošetrenie pleti. Ak si však nie ste istí, aké ošetrenie si vybrať, prípadne si nie ste istí svojím typom pleti, potom nás neváhajte kontaktovať a počas analýzy pleti spolu iste nájdeme ideál, ktorý bude vašej pleti stopercentne vyhovovať. Tešíme sa na vašu návštevu v salóne AristorA.


BLOG - pozrite si najnovšie články