Čo sa skrýva v produktoch na lashlifting a lamináciu obočia?

26.07.2023

Koľkokrát v živote sa vám to už stalo? Mohol to byť hocijaký produkt či potravina. Obal krásny, cena ešte krajšia, ale keď ste pohľad hodili na riadky približujúce zloženie produktu, vaša chuť si danú vec kúpiť okamžite klesla. Presne to sú tie momenty, počas ktorých si mnohé z nás uvedomili, že na zložení akýchkoľvek produktov naozaj záleží. No a to ešte viac vo chvíľach, keď máte v pláne podstúpiť službu v kozmetickom salóne, ktorá sa, ak je nekvalitná, môže vyvinúť do neestetického výsledku. Ak teda zvažujete lashlifting či lamináciu obočia u nás, v salóne AristorA, a chcete vedieť, aké produkty používame, aby sme dosiahli dokonalý výsledok, čítajte ďalej.

Ťažké názvy, no skvelé účinky

Počas lashliftingu a laminácie obočia používame dva produkty, ktoré pri týchto službách, vďaka látkam v nich obsiahnutých, fungujú skvelo. Poďme si teda rozobrať tie z nich, ktoré nie sú na prvé počutie také známe a jasné ako napríklad (v takýchto produktoch často obsiahnutá) voda.

MONOETANOLAMÍN

Táto látka sa v kozmetike používa často. Má totiž skvelé emulgačné a penivé vlastnosti. Vďaka tomu sa používa nielen v produktoch na lashlifiting či lamináciu obočia, ale aj v šampónoch či ústnych vodách.

TRIETANOLAMÍN

Táto látka je v kozmetických bezoplachových prípravkoch dovolená len v 2,5 percentách z celkového množstva produktu. V produktoch, ktoré sa musia oplachovať, je považovaná za úplne bezpečnú. Úlohou tejto látky je stabilizovať celkové pH produktu. Ale to nie je všetko. Látka tiež pomáha k zmäkčeniu pokožky. Práve vďaka tejto jej vlastnosti sa chĺpky pri lashliftingu a laminácii obočia poddajú a dajú sa ľahko vyčesať. Trietanolamín je veľmi využívanou látkou v dekoratívnej kozmetike, ale tiež aj vo farbách na vlasy a šampónoch.

CETYLALKOHOL

Ak pri výrobe produktu v kozmetickom priemysle treba docieliť stabilnú konzistenciu, veľmi často sa na to používa práve cetylalkohol. Je zložený z mastných kyselín rastlinných olejov, a práve preto je v kozmetike považovaný za kvalitné zahusťovadlo.

GLYCERÍN

V kozmetických produktoch sa využíva najmä na zvýšenie elasticity pokožky. Glycerín tiež chráni a regeneruje ochrannú bariérovú funkciu pokožky. Zachováva vlhkosť, a preto sa využíva v produktoch, ktorých cieľom je udržať pokožku hydratovanú.

EMACOL

No a, samozrejme, v takýchto produktoch musí byť niečo, čo vaším mihalniciach a obočiu dodá farbu nie? Presne to robí práve táto látka. Emacol je pigment na báze vody, ktorý sa vyskytuje často v podobných produktoch využívajúcich atrament.

HYDROXYETYLCELULÓZA a PVP

Obe tieto látky sú v kozmetickom priemysle využívané najmä ako skvelé a účinné emulgátory a zahusťovadlá.

BETAÍN

Táto látka znižuje podráždenie pokožky a chráni ju pred dehydratáciou. Jej skvelá pomoc pri hydratovaní spočíva v jej vlastnosti viazať vodu.

HYDROLYZOVANÝ KERATÍN

Keratín podporuje kvalitu vlasov (v tomto prípade chĺpkov). Obnovuje ich štruktúru a dodáva hebkosť. Okrem toho tiež efektívne chráni pred vonkajšími škodlivými faktormi.

KOLAGÉN

Je jednou z dlhodobo a právom ospevovaných látok, ktorá sa využíva v kozmetike všetkého druhu. Jeho úlohou je stimulácia obnovy buniek a pevnej, pružnej pokožky. Jeho schopnosť viazať vodu tiež prispieva k skvelým hydratačným účinkom produktov.

HYDROLYZOVANÝ HODVÁB

Má podobné účinky ako kolagén. Úlohou tejto látky je dosiahnutie a udržanie pevnosti a pružnosti pokožky. Tiež pomáha predísť jej vysušeniu a poškodeniu.

PŠENIČNÝ PROTEÍN

Táto látka má zjemňujúce účinky a taktiež schopnosť viazať vodu. Dopomáha k pružnej pokožke, ktorá je krásne hydratovaná.

SODÍK PCA a ďalšie

Toto známe zvlhčovadlo dbá na to, aby bola v pokožke zachovaná potrebná vlhkosť. Tým jej pomáha udržať si mladistvý a zdravý vzhľad. Podobnou látkou, ktorá dokáže absorbovať vodu, je aj PROPYLÉNGLYKOL. No a zvlhčovanie a zvláčňovanie pokožky je typické aj pre PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE (tiež ste to neprečítali ani na  tretí krát?), ktorý je v kozmetike skvelým antioxidantom.

KYSELINA MLIEČNA

Táto zázračná látka preniká cez povrch pokožky a odhaľuje nové a zdravo vyzerajúce bunky kože. Vďaka tomu, že tieto bunky odkrýva, bude vyzerať vaša pokožka mladšie a zdravšie.

BENZOÁT SODNÝ a ďalšie

Chráni pokožku pred tvorbou plesní a baktérií. Dôvodom, prečo sa v kozmetike často využíva, sú jeho antimikrobiálne a antimykotické účinky. Prevenciu pred baktériami, plesňami a kvasinkami zabezpečí aj PHENOXYETHANOL.

Tak a tajomstvo strašidelne znejúcich látok v produktoch, ktoré používame na lashlifting a lamináciu obočia, je odhalené. Teraz, keď už presne viete, akú úlohu majú tieto produkty, nemusíte sa báť, že by spomínané služby skazili váš vzhľad z hľadiska chémie. A o tom, že vás výsledok nesklame ani z hľadiska estetiky sa môžete presvedčiť na fotkách spokojných zákazníčok. Tešíme sa na vašu návštevu u nás, v salóne AristorA.


BLOG - pozrite si najnovšie články