Veci, ktoré počas modelácie nechtov určite nerobte!

15.07.2019

Či už chcete gélové nechty vyskúšať po prvýkrát, alebo ste pravidelnou zákazníčkou nechtového salónu, existujú určité pravidlá, ktoré by ste mali zakaždým dodržať.

Bez meškania

V prvom rade je dôležité dodržiavať termíny. Treba si uvedomiť, že aj manikérka má svoj rozvrh a naplánované stretnutia rovnako, ako máte v práci aj vy. Ak viete, že sa vyskytli neočakávané okolnosti a na termín sa nemôžete dostaviť alebo už viete, že budete meškať, dajte o tom vedieť čo najskôr.

Bez vírusov

Ak sa po zdravotnej stránke necítite najlepšie, alebo už chorá ste, určite sa preobjednajte na iný termín! Tak, ako v práci nemá nikto rád kolegov, ktorí chodia chorí do práce, ani nechtárky to nemajú rady. Nielenže ju môžete nakaziť, ale zároveň to sťažuje celý proces modelácie nechtov. Okrem znečistenia či zamastenia nechtov môžete poškodiť nanesený gél (pri kýchaní, kašľaní alebo smrkaní).

Bez krémovania

V deň návštevy salónu by ste si nemali vôbec krémovať ruky. Ak patríte medzi milovníčky denných či nočných krémov, dajte si pozor, aby vaše nechty ani ich okolie neboli mastné. Na mastných nechtov vám ani kvalitná modelácia nevydrží a necht nepriľne tak ako má. Po akejkoľvek aplikácií krému v deň návštevy salónu si preto dôkladne umyte ruky (a nechty).

Bez dotyku

Počas aplikovania nechtov netelefonujte. Pridŕžaním telefónu môžu prísť už očistené nechty do kontaktu s mastnou pleťou a necht vám tak nemusí správne držať. To isté platí aj pri prehrabávaní sa vo vlasoch, alebo podopieraní si hlavy voľnou rukou. Nechty vám môžu ľahko zamastiť pleť ako aj vlasy. Počas celého procesu modeláže nechtov majte obe ruky položené na stole. Tým zabránite, aby sa na už zmatnenom nechte vyskytli mastné fľaky. Skúste napríklad viesť konverzáciu s vašou nechtárkou. Veď ktovie? Možno tak vytvoríte nové priateľstvo ☺ 


BLOG - pozrite si najnovšie články