Trend Press Nails alebo nechty na pritlačenie

10.04.2024

Spôsobov aplikácie nechtov už poznáme niekoľko. "Press nails", či nalepovacie alebo instantné nechty, ako sa zvyknú nazývať, sú ďalšou alternatívou k tradičným manikúram. Ide o predpripravené nechty s vrstvou lepidla na spodnej strane, ktoré sa jednoducho aplikujú na prirodzené nechty bez použitia ďalšieho lepidla, špecializovaných nástrojov alebo lampy. "Press nails" sú k dispozícií v rôznych farbách, vzoroch a dizajnoch, čo umožňuje jednoduché prispôsobenie ich vzhľadu podľa osobných preferencií. 

Táto metóda sa prezentuje jednoduchou a rýchlou aplikáciou v pohodlí domova či dokonca "nechtami ako zo salónu". My sme si ich vyskúšali a pozreli sa na nich našim detailným a profesionálnym okom. Ako to už poznáte aj z mnohých iných oblastí, nie vždy všetko rýchle a pohodlné, je aj kvalitné. Možno je to ale v tomto prípade ruka v ruke a vynašlo sa niečo, čo spĺňa všetko potrebné. Ako to teda je?

Potenciálne poškodenie nechtov

Aj keď sa pri aplikácii a odstraňovaní dbá na opatrnosť, je veľké riziko, že nechtová platnička môže byť poškodená alebo oslabená. Veľmi dôležité je tiež zvážiť, že táto metóda nebola vytvorená na pravidelné a dlhodobé používanie. Je veľká pravdepodobnosť, že pri ich opakovanom používaní bude narušená lámavosť a štiepenie prirodzených nechtov. Ktorá by sme si toto chcela dobrovoľne urobiť ?

Trvácnosť a kvalita manikúry

To sú dve vlastnosti, ktoré sa nedajú s inými technikami umelých nechtov porovnať. Poznáme ten pocit, keď nám nechty niekedy niekto robil nekvalitné, takzvané "skúšobné" od kamarátky, a podobne. Poznáme, keď sa nám takéto nechty rýchlo odlepili alebo odlomili a akú veľkú frustráciu to zrazu v rámci nášho vzhľadu vyvolalo. Za nás je pri aplikácii nalepovacích nechtov veľká pravdepodobnosť pre tieto neduhy, a ten pocit neistoty asi nechcete zažívať.

Hlavnou výhodou nalepovacích nechtov je ich rýchla variabilnosť. Ak túžite po špecifickom dizajne napr. na nejakú výnimočnú udalosť a tento dizajn sa nehodí na bežné dni, tak práve v tomto prípade vidíme príležitosť ich vyskúšať  a hneď po evente ich dať dole. 

Obmedzenia nalepovacích nechtov

Na rozdiel od iných techník umelých nechtov ako sú gélové alebo géllakové nechty, ktoré možno individuálne tvarovať a zdobiť, nalepovacie nechty majú pevný tvar a dizajn. To môže obmedziť možnosti prispôsobovania nechtov podľa osobných preferencií alebo príležitostí.

V dnešnom rýchlom svete sú takéto instantné nechty jednoznačne lákavou možnosťou. Avšak, je nevyhnutné vidieť vždy dve strany mince. V konečnom dôsledku je cieľom mať nielen krásne, ale aj dlhodobo zdravé nechty, ktoré budú vždy vyjadrovať váš štýl a osobnosť. Bez ohľadu na to, ktorú techniku si vyberiete, a či "press nails" vyskúšate, nezabudnite aj na tú pridanú hodnotu, prečo navštevujete salóny a profesionálov.

Lebo určite viete, že ten oddych či priateľský rozhovor a to rozmaznávanie, ktoré vám aj my u nás s radosťou poskytujeme, je hodnotný čas, ktorý sama sebe darujete, a ktorý si zaslúžite.


BLOG - pozrite si najnovšie články