Tetovanie pier vs. Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou

14.02.2024

Tetovanie a výplň pier sú dva najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie spôsoby ako svojim perám dodať zmenu a šťavnatosť. Hovorí sa, že 90% ľudí si na prvý pohľad všimne na tom druhom zuby. Koľko percent ľudí si všimne to, čo ich zakrýva, a teda pery si môžeme iba domyslieť, ale malé číslo to podľa nás nebude.

Trend šťavnatých a plných pier čím ďalej tým viac naberá na obľube, a inak tomu nie je ani u nás v salóne. Preto veríme, že aj tento článok vám pomôže sa zorientovať v tom, ktorá voľba bude pre vás tou pravou.

Tetovanie pier metódou Aquarell lips je zákrok, kde sa pomocou špeciálneho zariadenia aplikuje pigment do pier, ktorý sa vyberá individuálne podľa farby a tvaru pery klientky. Zákrok trvá približne 2 hodiny a postará sa o krásne a zdravo vyzerajúce pery. Tetovanie pier mnohé poznáte pod názvom permanentný make-up (pmu), čo znamená, že zabezpečí váš ranný pohľad v zrkadle ihneď po zobudení ako s rúžom na perách. A ktorá by to teda nechcela. Ale ideme si zhrnúť nielen plusy tejto metódy skrášlenia pier.

Výhody tetovania pier

Trvácnosť – tetovanie môže trvať pri kvalitnej práci a dobre prijatej pigmentácii v tele aj niekoľko rokov bez potreby korekcie.

Úspora času a peňazí – ušetrené minúty denne pri aplikácii rúžu vďaka stále skvele vyzerajúcim perám a ušetrené peniaze za rúže, ktoré aj tak časom vymiznú z pier a to v priebehu dňa. Pri tetovaných perách sa rozprávame o mesiacoch trvalého make-upu.

Odolnosť – už nič viac nepoškodí vaše tetované pery, a to či budete športovať, jesť, piť alebo sa bozkávať.

Nevýhody tetovania pier

Náročnejšia korekcia – v prípade neúspešného tetovania z rôznych dôvodov alebo nie úplne kvalitnej práci  po iných salónoch môže byť korekcia tetovania pier náročnejšia ako na čas, tak aj financie. Tiež je raz za čas potrebná aj pri dobre odvedenej práci, aby sa vzhľad pier udržal stále fresh.

Môže sa vytvoriť herpes, ak ste tomu náchylná(ý). Dá sa tomu jednoducho predísť, nasadením herpesínu týždeň pred procedúrou.

Bolesť je individuálna a aj po aplikovaní lokálneho anestetika sa pre krásne pery bude asi chvíľu trpieť. 

Nie je možné zväčšiť pery, nakoľko netetujeme na kožu, ale na reálny tvar vašich pier. Je možné však zvýrazniť tvar pier a kontúrku. 


Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou (tzv. pichnutie pier) je neinvazívny kozmetický zákrok, ktorý by však mal vykonávať vyštudovaný lekár. Ide o zákrok, pri ktorom sa do pier pomocou injekcií aplikuje kyselina hyalurónová s cieľom zväčšiť tvar a objem pier. Výplň pier trvá približne 30 minút a umožňuje flexibilnú kontrolu nad vzhľadom vašich pier. Je mnoho žien, ktoré túto flexibilitu tak trochu "prepásli". Ako to je s tými výhodami a nevýhodami u kyseliny hyalurónovej sa takisto poďme presvedčiť.

Výhody zväčšenia pier kyseliny hyalurónovej

Flexibilita – už spomínaná možnosť meniť tvar a objem svojich pier podľa aktuálnych preferencií, ak s ňou vie klientka rozumne pracovať a nevyužije túto flexibilitu príliš často.

Rýchlosť – zákrok trvá naozaj krátko, hojí sa rýchlo a už na druhý deň po ňom si môžete užívať svoje šťavnaté pery.

Dočasný efekt – je výhodou pre všetky klientky, ktoré nie sú rozhodnuté, či chcú úplne trvácny zásah do svojich pier a chcú si ho vedieť korigovať.

Nevýhody zväčšenia pier kyselinou hyalurónovou

Potreba opakovania procedúry – kvôli dočasnému charakteru výplne je potrebné postup opakovať pravidelne, aby sa želaný efekt udržal.

Možné nežiadúce účinky – ako pri každom estetickom zákroku, aj pri vyplnení pier kyselinou hyalurónovou hrozia nežiadúce účinky ako opuchy, podliatiny alebo neprirodzený vzhľad pier. Aj preto si starostlivo vyberajte, komu sa zveríte do rúk.

Vyššie náklady z dlhodobého hľadiska – aj napriek nižšej sume za túto metódu zväčšenia pier pri jednorázovej procedúre sa kvôli pravidelným opakovaniam náklady v dlhodobom horizonte navýšia.

Môže sa vytvoriť herpes, ak ste tomu náchylná(ý). Dá sa tomu jednoducho predísť, nasadením herpesínu týždeň pred procedúrou. 

Bolesť je individuálna a aj po aplikovaní lokálneho anestetika sa pre krásne pery bude asi chvíľu trpieť.  

Tetovanie pier je preto vhodné pre tie z vás, ktoré radi športujú, sú v neustálom pohybe a nemajú potrebu svoj vzhľad neustále meniť a obnovovať.

Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou je vhodné pre tie, ktoré rady experimentujú a majú rady zmeny, dočasný efekt a úpravu vzhľadu.

Ako pri všetkých estetických úpravách a kozmetických procedúrach aj tu si treba dobre premyslieť, o čo vám ide pri výsledku. Netreba zabúdať, že za profesionalitu sa síce platí, ale aj uvedomiť si, že žiadna žena by nechcela za tú neprofesionalitu doplatiť neskôr. No a to najdôležitejšie na záver,

na konci ste to vždy Vy a váš pocit zo seba samej,

ten nech je čo najláskavejší a najúprimnejší. A ak sa stále neviete rozhodnúť, objednajte sa v našom salóne, kde procedúra tetovania pier má za sebou už desiatky spokojných žien a spolu sa pozrieme na to, čo je tou najlepšou voľbou práve pre vás.


BLOG - pozrite si najnovšie články