Tetovanie obočia a tetovanie pier BEZ FILTRA

26.05.2023

Aj vy ste v tej fáze? Premýšľate nad službou tetovania pier alebo obočia, láka vás to, ale neviete sa určite rozhodnúť? Stoja za vašim nerozhodným postojom otázky, ktoré vám nikto na internete nevie zodpovedať, alebo sa bojíte bolesti či toho, či vám zákrok nezničí celkový vzhľad tváre? Áno, tieto obavy sú oprávnené. Nikto predsa nechce riskovať, že by jeho tvár po zákroku vyzerala horšie ako pred ním. Tvár je predsa prvým kontaktom s ľuďmi, je našou reprezentáciou a niečím, čo o nás veľa napovie. Sme tu na to, aby sme vám na všetky "neoficiálne" otázky odpovedali na rovinu. A ako doplnok, čo pomôže viac k vášmu finálnemu rozhodnutiu ako vizuálna ukážka našej práce. Tak poďme na to.

Pýtate sa či je pravda, že s tetovaným obočím sa vám fakt skráti ranná rutina? 

Áno je. Nie je to žiadne placebo, je to tak. Samozrejme, ak si nanesiete na tvár produkty, je možné že si obočie prekryjete a tým sa jeho intenzita zníži. No výborne, takže to znamená, že si musím obočie dokresľovať tak či tak, nie? Nie. Obočie si s totálnou ľahkosťou zvýrazníte vďaka presvitajúcim dokonalým linkám. Len nasledujte tieto linky a obočie máte ako žmurknutím oka hotové. Tetovanie obočia spôsobí, že aj keď sa rozhodnete obočie pri celotvárovom líčení zvýrazniť, zaberie vám jeho celková úprava o mnoho menej času.

Pri takýchto zákrokoch však nečakáme urýchlenie rannej rutiny na úkor prirodzenosti.

Samozrejme, určite je žiadaným výsledkom upravené obočie či krásne pery, ale nebojte sa, zo salónu vás nepošleme (ako sa ľudovo hovorí) ako kačku. Tetovanie pier je úžasné v tom, že pery sú po ňom naozaj upravené a bez akéhokoľvek výsledného neprirodzeného "kačacieho" výzoru. Vaše pery budú po tetovaní prirodzené a upravené, nebudú po tetovaní vyzerať ako po botoxe. Medzi ním a tetovaním pier je totiž zásadný rozdiel. Pri botoxe ide o ochabnutie istej časti tváre s cieľom, že tá nebude viac mimicky reagovať, a tým pádom sa na nej viac nebudú robiť vrásky či ryhy. Následne sa využíva aj kyselina hyalurónová, ktorá pery zväčší pomocou vstrebávateľných výplní. NAOPAK pri tetovaní pier ide skôr o o zvýraznenie tvaru pier a pridanie farby, aby pery vyzerali upravene aj o polnoci. Cieľom tohto zákroku sú krásne a prirodzene vyzerajúce pery. Nič nežiadané.

Máte strach, či vám pri tetovaní obočia či pier dobre sadne farba? 

To je prirodzené. Rozumieme, že nechcete vyjsť na verejnosť s obočím, ktoré je také tmavé, že ani nevyzerá akoby patrilo vašej tvári a ani s perami, ktorých odtieň vám vôbec nepristane. Tento strach môžete pokojne zahodiť za hlavu. V našom salóne vám kozmetičky ochotne a úprimne poradia, prekonzultujú a pomôžu vybrať odtieň, ktorý bude pre vás ten najlepší. Pigmenty, ktoré sa pri microbladingu obočia používajú, sa dajú jednoducho namiešať tak, aby výsledok nebol príliš tmavý, a teda, aby vám dokonalo sadol. Nech už máte akékoľvek nejasnosti, otázky či potrebujete poradiť, u nás v salóne je konzultácia pred zákrokom veľmi dôležitá a na náš účet. 

Našim spoločným cieľom predsa je, aby ste od nás odchádzali spokojné.

Máte alergiu na farby na vlasy a bojíte sa, že by to mohla byť prekážka pri microbladingu obočia?

Potom vás môžeme uistiť, že microblading obočia je pre vás bezpečný. Ak by ste pre istotu chceli vyskúšať, či vaša pokožka nebude na pigmenty reagovať nepriaznivo, príďte k nám do salónu a spoločne vyskúšame, či je pre vás tetovanie obočia bezpečné. Ako? Naša kozmetička vám urobí len malú čiarku napríklad na ruku a počkáme, či bude vaša pokožka spokojná alebo nie. A najčastejšia otázka, ktorá môže pre niektoré z vás tvoriť aj najväčšiu zábranu: 

Bolí tetovanie? 

Veľakrát sa pri podobných zákrokoch vraví, že sú úplne bezbolestné. My vám to povieme na rovinu. Bolesť je síce individuálna, ale na začiatku zákroku je normálna. Potom však, keď sa podá anestetikum, bolesť úplne ustúpi a zákrok je až do jeho konca NAOZAJ bezbolestný.

Malá cenná rada na záver: Ak si chcete dať pred zákrokom kávu, radšej to nerobte. Môže sa totiž stať, že budete intenzívnejšie krvácať a potom by vám farba nemusela dobre chytiť. Veríme, že pre tieto komplikácie si jednu-dve kávičky dokážete odopriať.

A čo tetovanie obočia v lete? 

Je to v poriadku? Je, ale v týchto letných mesiacoch by ste sa mali slnečným lúčom vyhýbať aspoň dva týždne. Ak to nie je možné na sto percent, nezabúdajte na spf50 a slnečný klobúk či šiltovku. 

Už ste pre zákrok takmer rozhodnuté, no neviete či bude salón, ktorý si vyberiete dostatočne profesionálny? Neviete, či v danom salóne dostanete naozaj odbornú starostlivosť? Aj pri tejto dileme máme pre vás radu. Objednajte sa k nám na inú službu, napríklad na manikúru či pedikúru, a otestujte si tak našu profesionalitu v beauty svete. Manikúra je predsa len menej zasahujúci zákrok ako tetovanie pier či obočia. Snáď vám práve tento "test inej služby" uľahčí rozhodovanie sa pre zákrok. Alebo si prečítajte recenzie na google-i.

Tetovanie pier a obočia sú zákroky, ktoré tvoria výrazný zásah do nášho výzoru. Preto sú akékoľvek pochybnosti či otázky úplne pochopiteľné. Ak vám na ne tento článok odpovedal, stačí sa už len rozhodnúť. Ak by ste však mali ďalšie (naozaj hocijaké) otázky ohľadom týchto zákrokov, pokojne nás kontaktujte cez formulár nižšie a my vám rady poradíme.


BLOG - pozrite si najnovšie články