Starostlivosť po laminácii obočia: Ako na to?

03.11.2021

Konečne sa aj vy môžete pochváliť dokonale upraveným obočím alebo sa ešte len na lamináciu obočia chystáte, no už vopred chcete vedieť, čo obnáša starostlivosť o ňu? Keďže laminácia je v podstate niečo na štýl "trvalej" obočia, môžeme vás ubezpečiť, že tu naozaj nie je veľa vecí, o ktoré sa musíte starať - dôležité je najmä zvládnuť prvý deň, počas ktorého sa budete musieť mať troška na pozore, no následne vám obmedzení ubudne a zostane len zopár krokov starostlivosti, ktoré vás a vaše obočie dotiahnu naozaj ďaleko.

Starostlivosť 24 hodín po procedúre

Prvý deň po laminácii je mimoriadne dôležitý, keďže obočie potrebuje čas, aby sa ustálilo vo svojom novom tvare. Počas týchto 24 hodín sa budete musieť vyvarovať určitým veciam, no nie je to nič strašné a odmenou za vašu snahu bude krásne obočie, z ktorého sa budete môcť tešiť až po dobu 4 až 6 týždňov.

1. Udržujte obočie úplne suché počas prvých 24 hodín

Tým úplne najdôležitejším, čomu sa musíte prvý deň po laminácii vyvarovať, je akýkoľvek kontakt obočia s vodou. Počas procedúry sa na obočie aplikujú prípravky, ktoré majú za úlohu chĺpky zmäkčiť a udržať ich v požadovanom tvare. Pokiaľ sa obočie namočí, prípravky stratia svoju účinnosť a laminácia obočia vám nevydrží dlho.

2. Nedotýkajte sa obočia

Hoci ubrániť sa nutkaniu chytiť sa svojho nového obočia môže byť celkom ťažké, odporúčame vám vydržať to, a to aspoň počas prvého dňa po procedúre. Obočie stále potrebuje čas, aby sa ustálilo vo svojom novom tvare, no takisto môžete svojimi dotykmi na obočie naniesť mastnotu, ktorá môže upchať póry v pokožke.

3. Žiadny make-up počas prvých 24 hodín

Podobne ako pri predchádzajúcom bode, aj make-up obsahuje oleje, ktoré môžu upchať póry, preto je lepšie si dať krátky detox od líčenia. Okrem toho, pokožka je navyše po procedúre viac citlivá, a tak si zaslúži troška oddychu, čo poviete?

4. Sauna, solárium, kúpaliská a nadmerné potenie sú po 24 hodín tabu

Všetky vyššie spomenuté aktivity sú spojené s minimálne jedným nepriateľom laminácie obočia - ako už isto viete, ide o vodu či mastnotu. Nie je však dôvod obmedzovať sa dlhšie ako 1, prípadne 2 dni. Po tejto dobe už bude vaše obočie správne zafixované a žiadna z týchto aktivít by mu nemala ublížiť.

5. Nepoužívajte peelingové produkty

Môže sa stať, že vaše obočie bude po procedúre extra citlivé. Nie je sa čomu čudovať a je to celkom bežný vedľajší účinok, ktorý po niekoľkých dňoch pominie. No počas tejto doby by ste sa mali vyhýbať peelingovým produktom najmä v okolí obočia, ktoré môžu vašu pokožku ešte viac podráždiť.

Každodenná starostlivosť o laminované obočie

Teraz, keď už máte za sebou prvých 24 hodín, môžete si konečne vydýchnuť - po tomto čase by vaše obočie malo byť už ustálené a pekne si držať svoj tvar. No na to, aby v takejto kondícii vydržalo čo najdlhšie, je potrebné sa oň každý deň patrične starať. Nebojte sa však, vyžaduje to iba zopár minút vášho času.

1. Aplikujte na obočie špeciálny kondicionér či vyživujúci olejček

Ak máte suchú a citlivú pokožku, každodenná hydratácia oblasti obočia je veľmi dôležitá. Olejček či kondicionér na obočie nanášajte pomocou vatového tampónu.

2. Pravidelne vyčesávajte obočie do požadovaného tvaru

Hoci laminované obočie dobre drží svoj tvar samé o sebe, z času na čas sa môže stať, že zopár chĺpkov zablúdi, napr. keď spíte na bruchu :) To sa však vyrieši ľavou-zadnou - zoberte kefku a obočie jednoducho prečešte tak, aby malo opäť svoj pôvodný tvar.

3. Dofarbite či gélujte obočie podľa potreby

Po prvých 24 hodinách od procedúry sa môžete pokojne vrátiť ku svojej make-up rutine a ak máte rady svoje obočie s nádychom lesku, môžete naň aplikovať aj gél.

To je všetko? Áno, všetko! Veď sme vám na začiatku sľúbili, že to nie je veľká veda, a tu to máte - 24 hodín nie takých strašných obmedzení, 3 kroky pre pravidelnú starostlivosť a výsledkom je krásne upravené obočie na 4 až 6 týždňov. Nestojí to za to?

A nepatríte len tak mimochodom medzi tie, ktoré si článok o starostlivosť o laminované obočie čítajú skôr, ako sú na procedúru objednané? V AristorA vítame všetky nepoddajné obočia, preto nečakajte a zarezervujte si svoj termínik u nás!


BLOG - pozrite si najnovšie články