Koniec suchým a popraskaným perám.

12.01.2023

Žena s obľúbeným rúžom na perách kráča po ulici stále o čosi sebavedomejšie. Pery sú totiž výrazným činiteľom celkového vzhľadu našej tváre. Občas však príde ten deň, keď sú úplne suché a popraskané. Neustále vás to núti obliznúť si ich, no práve to im ešte viac škodí. V zimných mesiacoch sa s vysušenými perami stretávame veľmi často a ten pocit, keď sa na nich vytvoria štípajúce prasklinky, okolo nich bolestivé červené fliačiky či dokonca kútiky je naozaj nepríjemný. 

Čo zapríčiňuje vysušené pery a ako predísť tomuto problému?

Dôvodov prečo môžu byť vaše pery vystavené takejto nepríjemnosti je hneď niekoľko. V zimnom období ich trápi najmä sucho a mrazivé počasie. Ak pijete málo vody, teda vaše telo nie je dostatočne hydratované, môže suché pery zapríčiniť práve aj nepostačujúci pitný režim. Naopak v lete môže popraskanie pier spôsobiť dlhé vystavenie priamym slnečným lúčom bez akejkoľvek ochrany alebo silná klimatizácia. Jedným z faktorov, ktoré zapríčiňujú vysušovanie pier, je aj nízky príjem potravín obsahujúcich vitamín B.

Ako sa vyhnúť vysušeným perám?

Ak chcete svojim perám dopriať naozaj to, čo potrebujú, nezabúdajte na kvalitnú hydratáciu. Proste im nedajte priestor na to, aby sa vysušili. Použite napríklad hydratačný balzam, ale pomôcť môže aj hutný a mastný krém určený na hydratáciu, kokosový olej či bambucké maslo. Nám osobne celoročne pomáha používať tzv. vazelinku od Mary Kay, ktorú vám vždy aplikujeme aj po manikúre na ruky. Je veľmi hutná a dlho drží hydratované pery či pokožku. Nech už zvolíte hocičo, nezabudnite si to pribaliť aj do kabelky pred tým, než vyrazíte z domu. Ale balzam je len začiatkom. 

Vaše pery si vyžadujú starostlivosť rovnako ako vaše vlasy či pleť. Odstránenie starej vrstvy kože, prekrvenie pier a ich hebkosť môže zaručiť aj používanie peelingu. No a vaše pery budú určite vláčne a vyživené, ak im raz za čas doprajete aj masku. Taká maska na pery sa dá jednoducho vyrobiť aj doma zo surovín, ktoré máte bežne v kuchyni. Na rebríčku potravín, ktoré sú najvýživnejšie pre pery, dominuje med. Ten nie len vaše pery zjemní, ale ešte k tomu ho môžete po aplikácii z pier jednoducho olízať. Ak pijete málo vody, potom by ste mali začať dbať na pitný režim. Doprajte si počas dňa dostatok vody aj vo chvíľach, keď vyložene nepociťujete smäd, a vaše telo (pery nevynímajúc) sa vám určite poďakuje. A ak vám s vysušenými perami nepomôže nič zo spomínaných krokov, mali by ste do svojho denného menu zahrnúť viac potravín, ktoré obsahujú vitamín B.

Už svoje pery nenechajte vyschnúť. Hydratujte ich a starajte sa o ne. A ak túžite po extra šťavnatom vzhľade, plnosti a krásnej farebnosti, neváhajte a vyskúšajte tetovanie pier Aquarell lips u nás v salóne AristorA. Tešíme sa na vás!


BLOG - pozrite si najnovšie články