en-Pozitívne účinky masáže rúk a chodidiel, o ktorých ste možno nepočuli

09/03/2020

Masáže sa praktikujú po tisícročia v každom kúte sveta a niet sa vôbec ani čomu čudovať - veď kto by ich nemal rád? Okrem toho, že je to naozaj príjemná záležitosť, má na naše telo aj myseľ reálne blahodárne účinky a využívajú sa ako na liečbu zdravotných problémov, tak aj na zlepšenie celkového zdravia a pohody. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, aké pozitívne účinky má masáž rúk a chodidiel a prečo by ste si ich mali dopriať aj vy.

1. Pomoc pri riešení rôznych zdravotných problémov

Určite ste už počuli o reflexnej masáži, ktorá spočíva v masírovaní a stláčaní reflexných bodov, ktoré sú priamo spojené s rôznymi orgánmi a časťami nášho tela, čím sa podporujú liečebné procesy. A keďže najviac reflexných bodov sa nachádza práve na našich chodidlách a rukách, ich masáž sa stane vaším najobľúbenejším a najpríjemnejším pomocníkom v boji proti takmer všetkému - od tráviacich problémov až po bolesti hlavy.

2. Zníženie stresu a napätia

Každodenný život plný deadlinov a starostí rozhodne vôbec neprospieva nášmu telu ani psychike. Príjemná masáž zrelaxuje nielen vaše chodidlá a ruky, ale vďaka nervovým prepojeniam uvoľní celé telo, čo vám tiež pomôže rýchlejšie zaspať a dosiahnuť kvalitnejší spánok.

3. Odstránenie toxínov z tela

Kvalitná masáž zlepšuje cirkuláciu a tok lymfy v tele. Čo to pre nás znamená? Lymfatický systém odstraňuje z tela škodlivé a odpadové látky, čiže prispieva k celkovej detoxikácii. A menej toxínov v tele sa rovná lepšej imunite.

4. Koniec bolestiam hlavy

Trpíte aj vy častými bolesťami hlavy či migrénami? Skúste masáž chodidiel alebo rúk! Štúdie dokazujú, že bolesti hlavy sú často spôsobované stresom, a ako sme si povedali už vyššie, masáž je proti nemu efektívny bojovník.

5. Zlepšenie ohybnosti kĺbov

Ak máte problémy s kĺbmi na rukách alebo nohách (vrátane reumy), masáž je pre vás to pravé - masírovanie zlepšuje priechod krvi do problémových oblastí, vďaka čomu sa vaše kĺby stanú ohybnejšími. Masáž vám rovnako pomôže aj pri rehabilitácii - napríklad pri častom vyvrtnutí členku.

6. Liek proti bolesti rúk

Pracujete veľa rukami, alebo trávite príliš veľa času na počítači či scrollovaním na sociálnych sieťach? Skôr či neskôr vás môže trápiť syndróm karpálneho tunela, ktorý vzniká pri opakovaní stále rovnakých pohybov ruky, čo spôsobuje jej preťaženie. Masáž rúk vám pomôže znížiť vzniknuté bolesti aj pri artritíde a osteoporóze, ale takisto poslúži aj ako prevencia.

7. Lepšia nálada a dobrý pocit samej zo seba

Masáž rúk a chodidiel majú veľa pozitívnych zdravotných účinkov, ktoré sú dokázané rôznymi štúdiami, no aj keby nemali liečebný účinok ani jeden, stále tu je jeden dôvod, prečo si tieto doplnkové procedúry dopriať. A tým dôvodom je to, že sa po takejto masáži cítime naozaj skvele a máme dobrý pocit z toho, že sme si dopriali niečo príjemné. A už len to stojí za to.

Čo poviete, vyskúšate masáž rúk či chodidiel aj vy? Pokojne si ju nabudúce môžete dopriať ako doplnkovú službu (cena je 5€) po manikúre či pedikúre, a to, samozrejme, aj u nás v AristorA. 


BLOG - pozrite si najnovšie články