en-Lash lifting a lashbotox – všetko čo o ňom potrebujete vedieť - 2. Časť

14/02/2020

Prirodzené nadvihnutie a posilnenie mihalníc bez vedľajších účinkov. Novinka lash lifting je tu pre všetkých, ktorí nechcú umelé mihalnice. Pre každého, kto túto procedúru zvažuje, sme spísali odpovede na najčastejšie otázky už v predošlom článku. Dnes odpovedáme na ďalšie kolo otázok. 

Čo by ste po lash liftingu nemali robiť?

Určite by ste sa mali vyhnúť častému pretieraniu očí, aby sa tvar mihalníc nezdeformoval. Taktiež sa neodporúča používať vode odolnú maskaru, pretože prípravky, ktorými sa odstraňuje môžu poškodiť vaše čerstvo zregenerované mihalnice.

Voda môže tiež narušiť celkový efekt. Snažte sa teda vyhnúť navlhčeniu očí aspoň 24 hodín po procedúre (vyhnite sa tiež vlhkým prostrediam, ako napríklad saune). Rovnako sa v tomto časovom úseku snažte neaplikovať na oči žiadnu kozmetiku.

V skratke, nechajte mihalnice v prirodzenom stave. Prvých 24 hodín je kľúčových!

Zároveň, ak na odmaľovanie používate kokosový alebo iný olej, odporúčame nájsť inú alternatívu, inak môžete prísť o krásny výsledok lash liftingu.

V čom sa odlišuje lash lifting a trvalá mihalníc?

Aj keď sa tieto dve procedúry môžu zdať takmer rovnaké, či už v dobe trvania, alebo v spôsobe aplikácie, nie sú úplne tým istým. Lifting mihalníc je menej agresívna procedúra a vzhľadom na to, že lifting je spojený rovno s vyživujúcou kúrou,  tak má aj posilňujúce účinky. Lash lifting a Lashbotox sa niekedy označuje aj ako "update-ovaná" verzia trvalej mihalníc. Na rozdiel od lash perm (trvalej mihalníc), je vhodný aj pre krátke mihalnice a trvácnosť je o niečo dlhšia. 

Pre koho nie je lash lift vhodný?

Aj keď je táto procedúra veľmi bezpečná, netreba nič podceňovať. Asi najväčší problém bude táto procedúra predstavovať pre osoby, ktoré majú rôzne alergie a citlivú pokožku. Počas procedúry sa aplikované látky kože nedotknú, ale napriek tomu je potrebné informovať kozmetičku o alergiách a iných problémoch. Taktiež pri opare  oka alebo očných ochoreniach. A samozrejme by ste nemali mať ani kontaktné šošovky pri procedúre.

Môžem absolvovať lash lifting počas tehotenstva?

Procedúra je síce neškodná a rýchla, no počas tehotenstva, kojenia aj pri menštruácii by ste mali zvážiť, či sa lash lifting oplatí. Všetky spomenuté faktory môžu ovplyvniť výsledok, ktorý by v konečnom dôsledku nemusel byť dokonalý.

Je procedúra lash lifting bolestivá?

Nie, pri lash liftingu môžete oddychovať. Naše kozmetička sa o všetko postará, zatiaľ čo budete ležať so zatvorenými očami.  

Ak teraz vám je to už jasnejšie a ste rozhodnutá oživiť svoje mihalnice alebo predsa máte nejakú otázku, ktorú sme nezodpovedali, napíšte nám na Facebooku či Instagrame alebo zavolajte priamo do salónu na +421 940 124 438


BLOG - Pozrite si posledné pridané články