en-Lash lifting vs. umelé mihalnice: Aký je rozdiel?

07/01/2021

Dlhé, krásne vytočené riasy dokážu úplne zmeniť výraz našich očí a dokonale ho podčiarknuť. Otázka za milión? Akým spôsobom to najlepšie dosiahnuť!

Pokiaľ hovoríme o vylepšení mihalníc, spomedzi mnohých rôznych techník sa ponúkajú dve v súčasnosti najpopulárnejšie - lash lifting a lashbotox a predlžovanie umelými mihalnicami. Vybrať si tú pravú techniku pre vás vyžaduje určitý prieskum, no našťastie, my sme ho urobili za vás a vy sa už len rozhodnete.

Lash lifting a lashbotox

Lash lifting, často označovaný aj ako vylepšená verzia trvalej mihalníc, je technika využívajúca silikónové podložky, ktoré naše prirodzené riasy krásne vytočia a zároveň zdvihnú dohora, čo riasy opticky tiež predĺži. Okrem toho je táto technika spojená aj s farbením rias a takzvaným lashbotoxom, ktorý je plný výživných látok, vďaka čomu sa riasam dodá potrebná výživa a navyše prirodzene zvýšia svoj objem.

Procedúra trvá asi hodinku a 24 hodín po jej aplikácii by ste sa mali vyhýbať vode a make-upu, avšak po tejto dobe vás už nečakajú žiadne obmedzenia.

Efekt krásne vytočených a výrazných mihalníc si užijete až do tej doby, než vám mihalnice prirodzene samy vypadnú, čo je pre každého človeka individuálne, avšak väčšinou sa táto doba pohybuje od 4 do 8 týždňov.

Umelé mihalnice

Predlžovanie umelými mihalnicami je proces, pri ktorom sa umelé mihalnice jedna po druhej nalepujú na naše vlastné pomocou špeciálneho lepidla, dôsledkom čoho budú riasy výrazne dlhé, vytočené a zahustené.

Procedúra trvá zhruba 1-2 hodiny a počas prvých 48 hodín by ste sa mali vyhýbať vode a make-upu, no nanešťastie tuto sa naše obmedzenia nekončia. Pokiaľ si želáte, aby vám riasy čo najdlhšie vydržali (čo prirodzene chce každá z nás), nemali by ste používať maskaru, olejové prípravky, či spávať na bruchu alebo "žmoliť" si oči. Toto všetko môže spôsobiť, že riasy vypadnú skoršie, ako by mali.

S touto technikou vám krásne riasy vydržia (so správnou starostlivosťou o ne) približne 3 až 4 týždne, kedy je potrebné prísť na dorábku.

Zhrnutie a konečný verdikt

Aby sme si lash lifting a predlžovanie umelými mihalnicami vedeli dobre porovnať, najdôležitejšie informácie si pekne zhrnieme v 5 bodoch.

  1. S obomi technikami dosiahnete dlhé, výrazné a vytočené riasy, hlavný rozdiel je však vo výslednom efekte. Pokiaľ túžite po prirodzenom vzhľade, logicky to dosiahnete natáčaním vašich prirodzených rias. Umelé mihalnice zvoľte v tom prípade, ak si želáte dosiahnuť skôr dramatického vzhľadu.
  2. Riasy po natáčaní vypadnú prirodzene samy a nemá to žiadny negatívny efekt na ich kvalitu. Avšak po vypadnutí umelých rias môžete očakávať, že vaše prirodzené riasy budú značne poškodené a kratšie ako zvyčajne.
  3. Efekt lash liftingu a lashbotoxu vydrží po dobu od 4 do 8 týždňov, čo je podstatne dlhšie, ako 3 až 4 týždne, ktoré vám vydržia umelé mihalnice.
  4. Pri lash liftingu sa nemusíte nijako obmedzovať, zatiaľ čo v prípade umelých mihalníc je obmedzení niekoľko.
  5. Pokiaľ nemáte alergiu na niektorú zložku používaných prípravkov, obe techniky sú úplne bezpečné.

Keď vidíte všetko takto pokope, ktorú z týchto 2 techník si vyberiete? Pokiaľ ste sa práve rozhodli radšej staviť na prirodzenosť, v salóne AristorA ste na správnej adrese ;-)


BLOG - pozrite si najnovšie články