en-Japonská manikúra vs. IBX systém: Ktorá procedúra je pre mňa lepšia?

09/06/2020

Stres, manuálna práca či nedostatok výživných látok v strave majú častokrát za následok slabé, lámavé či inak poničené nechty, kvôli ktorým nemôžeme mať upravené elegantné ruky, aké by sme si priali. Stav nechtov, ktoré nie sú práve v tej najlepšej kondícii môžeme ovplyvniť rôznymi spôsobmi - od správnych výživových doplnkov či samotnej výživy až po špeciálne procedúry, vďaka ktorým budú vaše nechty ako nové. Tými najlepšími na trhu sú jednoznačne IBX systém a japonská manikúra, na ktoré si aj v tomto článku posvietime.

Japonská manikúra

Ošetrenie vyživujúcou kúrou s využitím prírodných látok, japonská manikúra je malým zázrakom, vďaka ktorému si ženy môžu dopriať dokonale upravené nechty už po stáročia. Tajomstvom je zmes vitamínov, minerálov a ďalších prospešných látok v dvoch prípravkoch, ktoré sa zapracujú špeciálnou leštičkou priamo do nechta.

Prvým prípravkom je bentonitová pasta (bentonit je prírodná hornina bohatá na kremík a ošetrujúce lipidy), ktorá odstráni akékoľvek ryhovanie a nerovnosti na povrchu nechta. Následne sa do nechta zapracuje druhý prípravok - prášok s obsahom parafínov, včelieho vosku a vitamínov, ktorý sa rovnomerne roznesie po celom nechte a pri pôsobení tepla sa dostane až do jeho hlbších štruktúr. Vzniknutá "glazúra" naše nechty chráni pred vysúšaním a navyše má aj estetickú funkciu.

Výsledkom tejto procedúry sú krásne lesklé nechty, ktoré vyzerajú, akoby boli nalakované priehľadným lakom. Okrem toho sú nechty spevnené, pružnejšie a menej sa lámu - a to až po dobu niekoľkých týždňov. Kvôli ale spomínanému včeliemu vosku, nie je vhodná pre dámy, ktoré sú alergické na tieto lietajúce potvorky. 

IBX systém

IBX systém je revolučný dvojfázový systém pre prirodzenú regeneráciu poškodených nechtov. Vhodný je pre všetkých, ktorí trpia na pomaly rastúce, lámavé, štiepiace sa nechty, ale pomôže dokonca aj pri tých obhrýzaných, ktorým sme venovali samostatný článok.

Počas procedúry sa na nechty aplikujú dve zložky IBX, ktoré sa nanášajú rovnako ako lak na nechty. Na tieto sa nechá pôsobiť teplý vzduch a dosušia sa pod UV lampou - tento krok sa opakuje až trikrát.

Výsledkom sú zregenerované nechty s vyhladeným povrchom, ktoré rýchlejšie rastú a sú pevnejšie. Okrem toho IBX systém podporuje lepšiu priľnavosť gélu, gél laku či obyčajného laku na nechty, a práve preto je u dám takým obľúbeným.

Spravidla čím sú nechty slabšie, tým viac procedúr po sebe budete potrebovať. Odporúčaný časový odstup medzi procedúrami sa podľa potreby môže líšiť, preto sa poraďte si dajte poradiť v salóne.

Ktorá z procedúr je pre mňa lepšia?

Aj vy teraz rozmýšľate nad tým, ktorá z týchto dvoch procedúr je lepšia, a teda ktorú by ste si mali vybrať vy? Hoci sú obe veľmi podobné, majú však zásadné rozdiely, ktoré by ste mali zobrať do úvahy.

Pokiaľ preferujete prirodzenú úpravu nechtov, jednoznačne siahnite po japonskej manikúre. Ako už sme spomenuli vyššie, výsledkom japonskej manikúry sú krásne lesklé prirodzené nechty, ktoré vydržia týždne - a toto bude zaručene vašou šálkou kávy. Naopak, ak si nechty rady zdobíte lakom, gél lakom, či gélovými nechtami, oceníte práve IBX systém, ktorý nielenže zregeneruje vaše nechty, ale navyše budú produkty na nechtoch lepšie držať.

Čo sa týka hlavného účelu regeneračných kúr - ktorým je, prekvapivo, regenerácia - tieto dve procedúry sa líšia v pôsobnosti. Zatiaľ čo sa pri japonskej manikúre vytvorí na povrchu nechta akási ochranná glazúra, výživné látky z IBX systému preniknú do hĺbky nechta a pôsobia zvnútra, preto IBX systém má lepšie regeneračné schopnosti. Navyše, IBX systém prospešne pôsobí aj po aplikácii laku, gél laku či gélových nechtov.

A na záver, samozrejme, nemôžeme zabudnúť ani na našich chlapov, keďže manikúra nie je čisto iba doménou žien. Pre tých je vhodnejšia práve japonská manikúra, avšak za predpokladu, že im nevadí mať dokonale naleštené nechty :)


BLOG - pozrite si najnovšie články