en-Čo je gél-lak a pre koho je vhodný?

02/12/2019

V súčasnosti existuje už toľko rôznych druhov manikúry a prípravkov na dosiahnutie krásnych nechtov, že pre obyčajnú smrteľníčku môže byť veľmi problematické s istotou odpovedať na otázku: 

Ktorý typ manikúry je pre mňa najvhodnejší?

Pokiaľ už nejakú dobu pokukujete po takzvaných gél-lakoch, ale neviete, či je to to pravé orechové pre vás, dovoľte nám, aby sme vám vo vašom rozhodovaní troška pomohli.

Čo je to gél-lak?

Gél-lak - zlatá stredná cesta medzi UV gélom a klasickým lakom na nechty - sa stal v posledných rokoch naozajstným hitom a mnoho žien na neho nedokáže dopustiť. V jednoduchosti môžeme gél-lak opísať ako lak na nechty s gélovou konzistenciou, ktorý nie je náročný na aplikáciu a má jednu obrovskú výhodu - gél-lak vám na nechtoch vydrží až po dobu 3 týždňov.

Aký je rozdiel medzi gél-lakom, klasickým lakom a UV gélom?

Ako sme spomenuli vyššie, gél-lak sa nachádza v strede medzi klasickou manikúrou s použitím laku na nechty a obľúbenými gélovými nechtami, pričom so sebou prináša výhody oboch. Pozrime sa teda na to bližšie.

Spôsob aplikácie

Gél-lak sa nanáša veľmi podobne ako klasický lak na nechty so štetcom, no zásadný rozdiel je v tom, že zatiaľ čo obyčajný lak nám sám uschne na vzduchu, gél-lak musíme dať "zapiecť" do UV lampy. Avšak na rozdiel od UV gélu, gél-lak stačí nechať zatvrdnúť iba na veľmi krátku dobu, čo nám šetrí čas. Dôležité je pri tomto bode spomenúť aj to, že pri nanášaní gél-laku je potrebné dodržiavať určitý postup, inak vám gél-lak nebude držať správne.

Trvácnosť

Gél-lak nám na nechtoch vydrží kratšie ako UV gél (zvyčajne 2 až 4 týždne, je to veľmi individuálne), no v porovnaní s klasickým lakom, ktorý sa nám začne odlupovať už po pár dňoch, je to zásadný krok vpred.

Spôsob odstraňovania

Gél-lak sa v porovnaní s UV gélom odstraňuje veľmi ľahko a pri správnom postupne nám vôbec (rovnako pri gélových) nezničí naše prirodzené nechty.

Pre koho je teda gél-lak vhodný?

Nechty sú našou vizitkou a ich udržiavanie je často veľmi časovo náročné, a preto chceme, aby nám pekné nechty vydržali - no ak použijeme klasický lak, ten sa nám až priskoro zničí a naopak, pokiaľ si necháme aplikovať gélové nechty, ich dizajn si zasa nemôžeme meniť tak často (každých 4-6 týždňov), ako by sme možno chceli. Pokiaľ patríte medzi dámy, ktoré si vzhľad nechtov rady menia, no chcú, aby im manikúra vydržala dlhšie a tiež im záleží na zdraví ich nechtov, gél-lak rozhodne stojí za vyskúšanie.


BLOG - pozrite si najnovšie články