en-Chcete zažiariť? S pigmentovými nechtami tak urobíte doslovne

05/10/2020

Zatiaľ čo píšeme tieto riadky, nechty našich klientok sa podobajú na malé zrkadlá, v ktorých by sme si najradšej upravili vlasy či make-up. Áno, aj náš salón celkom pohltil kovový alebo zrkadlový efekt na nechtoch a zostáva stále veľmi "IN", hoci si tento trend odžil už zopár úspešných sezón. Že ste tento druh manikúry ešte nevyskúšali? Nevadí, času máte dosť a po tomto článku budete mať už aj dosť informácií. Tak poďme na to.

Chrómové nechty na štyri spôsoby

Kovové, chrómové, zrkadlové, pigmentové nechty... Každý si ich nazýva ako chce, no stále hovoríme o tom istom - o nechtoch s chrómovým či jedinečným zrkadlovým efektom, ktoré vyzerajú mimoriadne pútavo a elegantne, no niekedy aj extravagantne.

Túto trendy manikúru je možné dosiahnuť viacerými spôsobmi, a to za použitia klasického laku na nechty s chrómovým efektom, aplikáciou fólií na nechty, nalepením už hotových umelých nechtov a na záver špeciálnymi pigmentami, ktorými vytvoríte luxusný kovový vzhľad nechtov behom pár minút.

Pigmentový prášok, ktorý premení nechty na zrkadlo

Využívanie pigmentov v manikúre nie je žiadnou novinkou - sú nepostrádateľnou ingredienciou v lakoch a farbách na nechty od nepamäti. Pigmenty vo svojej čistej neriedenej podobe otvárajú úplne nový svet inovácií v nechtovom dizajne a prinášajú veľkú rozmanitosť v ich použití. A ako už možno tušíte, práve pigmentové prášky sú tou tajnou prísadou, ktorá má na svedomí spomínané zrkadlové, kovové a niekedy až holograficky pôsobiace efekty, ktoré z obyčajnej podkladovej farby vytvoria niečo originálne a trendy.

Ako na pigmentové nechty

Tvorba kovového vzhľadu na nechtoch pomocou pigmentových práškov sa radí medzi náročnejšie zdobenia. Po klasickej príprave nechtov (odmastenie, zbrúsenie, primer, ... veď to poznáte) a po zatvrdnutí podkladovej vrstvy gélu prichádza na rad samotný pigment. Ten sa naberie aplikátorom alebo prstom a jemne sa ním prechádza po nechte, kým sa pigmentový prášok do neho nezaleští, pričom výsledná farba závisí rovnako od farby pigmentu, ako aj od farby podkladového gélu. Následne sa gélový nechtík už klasicky dokončí, ako sme zvyknuté, a neprehliadnuteľný look je na svete.

Fantázii v dizajne sa medze nekladú

A ako sa vlastne pigmentové nechty nosia? Najčastejšie je vidieť "zrkadlá" na všetkých nechtoch, no efekt kovu môžete pokojne využiť aj ako zaujímavý akcent či jemné a originálne zdobenie.

V AristorA máme pigmentových práškov poriadnu zásobu a už sa tešíme, ako vám nimi skrášlime nechty - stačí sa len objednať. 


BLOG - pozrite si najnovšie články