Prečo je stresový bod taký dôležitý?

17.11.2022

Čo si predstavíte, pod pojmom stresový bod na nechte? Je to bod, ktorý má vplyv na upokojenie stresu človeka? Či naopak, je to bod, ktorý má vplyv na vyvolanie stresu? Nie, nie. Každá správna manikérka termín apex veľmi dobre pozná. Čo teda tento pojem znamená, a prečo je taký dôležitý?

Apex, alebo stresový bod, je najvyšším bodom nechtového lôžka, ktorý je pri tvorení nechtov veľmi kľúčový. Ak totiž manikérka správne vytvaruje necht s dôrazom na tento bod, UV gél na ňom bude mať vyššiu trvácnosť, necht bude pružnejší a odolnejší a navyše sa pri zlomení nechtu predíde boľavým zraneniam. To však nie sú všetky dôvody, prečo treba pri tvorení nechtov na stresový bod klásť toľký dôraz. Okrem iného totiž prispieva aj k celkovej estetike nechtu. No povedzte, ako profesionálne by asi vyzeral necht, ktorého špička bude smerovať hore a bude tak tvoriť najvyšší bod celého nechtového lôžka?

Ak práve vy začínate s nechtovým umením alebo vás toto remeslo fascinuje, možno sa teraz pýtate, ako dosiahnuť dokonalý apex. Základom je gélom vytvoriť malú guličku zhruba v 1/3 nechtu smerom od kožičky. Tú potom precízne rozotrieme ku krajom nechtu tak, aby zboku vyzeral ako uhladený oblúčik. Na začiatok je vhodné pracovať s tuhším gélom, pretože pri spracovávaní guličky sa nám rýchlo neroztečie a máme viac času na jej rozotieranie. To, samozrejme, neznamená, že apex možno tvarovať len s gélom s hustou konzistenciou.

Správne vytvorenie apexu súvisí aj s prirodzene vyzerajúcim tvarom c-oblúka. Ten uvidíme, keď sa na necht pozrieme spredu. Ak má necht z tejto perspektívy zvláštny tvar (c-oblúk nie je správne vymodelovaný), je narušená stabilita vytvarovaného nechtu a ochrana prirodzeného nechtu pri zlomení.

Skúsené manikérky si vedia s vymodelovaním precízneho apexu poradiť aj pri príliš plochých prirodzených nechtoch. Keď sa však v nechtovom salóne stretnete s tým, že vaše nechty sú vo výsledku zaoblené ako orlie nechty alebo vám špička voľného nechtu smerujúca nahor pripomína lyžicu, tieto nechty neboli vymodelované s profesionálnym prístupom.

RADA NA ZÁVER pre manikérky: Pre spokojnosť zákazníčok a kvalitu vašej práce dbajte na stresový bod a s ním spojený c-oblúk. Hoci je dôležité, akú farebnú paletu ponúkate svojim zákazníčkam, aj to, aké používate produkty, tvar vymodelovaného nechtu a jeho výdrž môže veľmi ovplyvniť výsledný dojem z manikúry.

RADA NA ZÁVER pre zákazníčky: Pri výbere nechtového salónu, ktorému plánujete zveriť svoje nechty, treba zohľadniť viacero faktorov. Niekedy salón disponuje lákavými a pre zdanie výhodnými cenami, no výsledok, s ktorým z neho odídete, môže byť nevyhovujúci. Spoľahnite sa radšej na recenzie, profesionalitu a skúsenosti manikérok a samotného salónu. V salóne AristorA vám vieme zaručiť kvalitu, ktorú hľadáte. Stačí si len rezervovať termín a navštíviť nás. Tešíme sa na vás! 


BLOG - pozrite si najnovšie články