Ako si vybrať správny makeup podľa konzistencie?

22.02.2023

Už sa Vám to určite niekedy stalo. Prišli ste do obchodu s cieľom kúpiť si nový makeup a ak ste cielene nešli za svojou obľúbenou značkou, je dosť možné, že ste sa pred regálmi s produktami kozmetických značiek zasekli na celkom dlhú dobu. Nie je to vôbec nič neobvyklé. Každá žena si chce vybrať tú najlepšiu a najvyhovujúcejšiu konzistenciu, potrebné krytie či ten správny odtieň. Nikto predsa nechce vyzerať ako pomaranč, ale ani ako biela stena... A aj napriek tomu, že ste výberu venovali naozaj precíznu analýzu všetkých produktov, ktoré spadali do úvahy, aj tak ste po prvom nanesení makeupu na pleť neboli úplne spokojné. Koho by toto bavilo, no nie?V tomto článku nájdete niekoľko cenných rád, 

ako si rýchlo a najmä správne vybrať makeup, ktorý vám bude vyhovovať.

Keď vás opäť raz zastihne situácia opísaná v úvode a budete v ruke držať tester, zadržte sa pred tým než si ho vyskúšate na chrbte svojej ruky. Ak si chcete zaručiť, že vám odtieň produktu, ktorý si kúpite naozaj sadne, vyskúšajte si ho na svojom krku. Tam je totiž pokožka farebne najviac podobná pleti na tvári.

Ak máte zrelú pleť, nebojte sa siahnuť po produktoch pre ňu určených. Tie obsahujú vyživujúce a ošetrujúce látky, ktoré bránia starnutiu pleti a dodávajú jej živiny, ktoré potrebuje.

Na trhu máme širokú škálu rôznych produktov, ktorých úlohou je, tak ako sa na líčenie patrí, zjednotiť pleť či zakryť nedokonalosti. A aj napriek tomu, že majú rovnakú primárnu funkciu, môžeme sa stretnúť s mnohými rôznymi variantmi ich prevedenia. Všetky poznáme tekutý makeup, známym je aj jeho penový variant a relatívne novým je takzvaný cushion make-up.

Tekutý makeup

Takmer každá značka má veľa možností pri výbere odtieňu - tento typ je skrátka klasikou. Dosvedčuje to aj to, že krémový makeup vyhovuje väčšine typov pleti. Ak od produktu vyžadujete, aby vám pleť jemne zjednotil, ale vo výsledku stále chcete prirodzený vzhľad, stačí naniesť ccc krém/bb krém s ľahkým krytím. Ak však chcete, aby vám tekutý makeup zakryl aj väčšie nedokonalosti, siahnite po produkte s vyšším krytím alebo ho navrstvite. Použiť sa dá taktiež aj na lokálne zakrytie nedokonalostí, netreba však zabúdať na poriadne zapracovanie do pleti.

Penový makeup

Ak hľadáte produkt, ktorý vám s vysokou mierou krytia pomôže zakryť výrazné nedokonalosti, mali by ste siahnuť práve po penovom makeupe. Aj keď toho dokáže zakryť naozaj veľa, nemusíte sa báť, že by bola pleť pod ním zadusená. Vďaka jeho konzistencii sa ľahko nanáša a na pleti pôsobí jemne.

Kompaktný makeup

Máte mastnú pleť? Ak si nanesiete vrstvu produktu, začnete sa skoro lesknúť? Potom môže byť tou správnou cestou pre vás práve kompaktný púder. Okrem toho, že pleti poskytne jemné krytie, tiež ju aj opticky zmatní.

Cushion makeup

Tento produkt môže navonok vyzerať ako púder, ale nenechajte sa zmiasť. Hubkou, ktorá je v balení, nanesiete na pleť úplne jednoducho produkt napustený v jemnej štruktúrovanej hmote. Podľa množstva naneseného produktu môžete ľahko regulovať silu krytia a tento typ makeupu by vám mal pomôcť docieliť naozaj perfektný finiš.

Ak ste sa dočítali až sem, veríme, že nabudúce už v obchode nebudete musieť tráviť nekonečné minúty vyberaním dokonalého líčenia. Myslíte si, že je za vaším opakovaným sklamaním vo výbere to, že vaša pleť nedostáva to, čo naozaj potrebuje? Tak nepremýšľajte veľa, rezervujte si svoj termín na službu čistenia pleti u nás a spolu prídeme na to, čo vašej pleti chýba. Tešíme sa na Vás. 


BLOG - pozrite si najnovšie články