en-Tetovanie obočia vs. microblading, a prečo sa to často zamieňa

14/05/2019

Bežne zamieňané, a predsa tak odlišné. Rozdiel však nie je vôbec ťažké spoznať už pri prvom pohľade. Ak si myslíte, že by ste rozdiel nenašli a v podstate je to jedno, pozorne čítajte. Podstatných rozdielov medzi týmito procedúrami je viacero.

1. Príprava býva tou najdôležitejšou

Samotná príprava, ktorá predchádza permanentnému mejkapu, býva hlavne pri obočí kľúčová. Pri klasickom tetovaní obočia sa tetuje jeden súvislý tvar, ktorého každá časť je rovnako výrazná. V tomto prípade sa tetuje väčšinou strojom. Preto tu príliš nie je priestor na presné navrhnutie a udržanie prirodzeného tvaru.

Pri microbladingu sa používa aj výraz čiarkované obočie. Nejde tu o tetovanie celého obočia, ale len o jemné aplikovanie tenkých zárezov. Vďaka možnosti detailného doplnenia medzier v prirodzenom obočí nie je potrebné vytrhávať obočie tam, kde to nie je nutné. Zároveň je príprava na tento typ tetovania skutočne prácou pre perfekcionistu. Vyškolená kozmetička by procedúru nemala začať skôr, než si vymeria vašu tvár a jemne predkreslí tvar obočia. Zabezpečí sa tak dokonalá symetria vypočítaná presne pre vás.

2. Spôsob aplikovania

Pri microbladingu sa občas pre zjednodušenie používa aj pojem tetovanie obočia. Je síce pravdou, že pri oboch procedúrach sa aplikuje pigment do kože. Lenže pri microbladingu sa používa malá čepieľka, ktorá zabezpečí prirodzenejší vzhľad. Pigment sa tu zároveň neaplikuje tak hlboko do pokožky, vďaka čomu pocítite zaručene menšiu, prípadne žiadnu bolesť. Ak teda niekto používa výraz tetovanie, presnejší je tu pojem "tetovanie obočia čiarkovanou metódou".

3. Výsledný efekt

Zamieňať si tetovanie obočia a microblading prestanete hlavne ak si porovnáte výsledky týchto procedúr. Bežné tetovanie obočia často pôsobí neprirodzene a veľmi výrazne. Microblading je špecificky prispôsobený tomu, aby ste po jeho aplikácii vyzerali prirodzene. Sebavedomie, ktoré budete mať s kvalitne upraveným obočím je na nezaplatenie. Všetky tieto rozdiely si plne uvedomujeme, preto sa našim zákazníčkam vždy venujeme na 100%.  


Aj napriek uvedeným rozdielom môžete na našom webe občas vidieť, že tiež "tetovanie obočia" používame aj vtedy, keď to nie je úplne presné. Robíme to preto, lebo si uvedomujeme, aké prirodzené je hľadať online skôr tento výraz. Vďaka tomu majú zákazníci väčšiu šancu objaviť lepšie metódy, ako je microblading.


BLOG - Pozrite si naše najnovšie články