en-Predlžovanie nechtov: tipy alebo šablóny? My volíme TOTO!

05/11/2019

Pokiaľ ide o predlžovanie gélových nechtov, najobľúbenejšími spôsobmi, ako to urobiť, je použitie nalepovacích tipov alebo vymodelovanie umelého nechtu pomocou špeciálnych šablón. Prvá zo spomenutých techník - nalepovanie tipov - je v nechtárskom svete najpoužívanejšia, no v našom salóne AristorA nechtové tipy rozhodne neuvidíte. Prečo? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Nechtové tipy nemusíme, pretože...

Tip je umelý necht vyrobený z plastu, ktorý sa špeciálnym lepidlom nalepí na prirodzený necht, čím ho predĺži. Dostupné sú v rôznych veľkostiach a jej správny výber je veľmi dôležitý. To je však často zdĺhavý proces, keďže je potrebné ku každému nechtu prirovnať niekoľko veľkostí, než nájdete tú správnu, a následne po jeho nalepení musíte povrch tipu precízne zbrúsiť, aby bol prechod medzi vaším prirodzeným nechtom a umelým tipom neviditeľný. Teda nevýhoda číslo jedna - strata času.

K najväčšiemu kameňu úrazu sa však len dostávame. Umelé tipy majú zvyčajne oveľa výraznejšie zakrivenie ako prirodzené nechty. Pokiaľ takýto tip nalepíte, ten bude zospodu ťahať váš prirodzený necht (pretože sa bude snažiť váš prirodzený necht viac zaobliť), čo často spôsobí intenzívnu bolesť nechtov po dobu až 3 dní, a navyše aj poškodenie nechtu.

... a preto vždy volíme šablóny

Nechtové šablóny sú, jednoducho povedané, akési nálepky, ktoré sa používajú ako podklad pri modelácii umelého nechtu. Proces je nasledovný - šablóna sa prilepí veľmi tesne pod váš prirodzený necht, čo vytvorí plochu, na ktorú sa následne nanesie modelačný materiál (najčastejšie gél). Po jeho "zapečení" nám vznikne predĺžený necht, ktorý pôsobí veľmi prirodzene, a keďže sa celkom prispôsobí tvaru prirodzeného nechtu, netreba sa obávať žiadnej bolesti.

Výhody nechtových šablón týmto, samozrejme, nekončia. Okrem toho sú nechty, modelované pomocou šablóny, oveľa pevnejšie ako nechtové tipy (napriek rozšírenému mýtu, že je to práve naopak) a k vašim prirodzeným nechtom sú tiež šetrnejšie. Nehovoriac ešte o tom, koľko času vám táto technika ušetrí, sú nechtíky spravené na šablónach oveľa krajšie a stabilnejšie.

Kvalita a prirodzenosť je naším krédom

Pokiaľ patríte medzi naše zákazníčky, určite ste si už všimli, že vo všetkom, čo robíme - či už sa staráme o vaše nechty, riasy alebo obočie - dbáme najmä na kvalitu a prirodzenosť výsledného efektu. Pod nič iné by sme sa ani podpísať nechceli. A ak vám vŕtalo v hlave, prečo uprednostňujeme tieto čudné nálepky pred nechtovými tipmi, teraz už viete, že sme si opäť vybrali len to najlepšie pre vás ;-) 


BLOG - Pozrite si najnovšie články