en-Návod, ako si vypestovať silné a zdravé nechty

10/09/2019

Dlhé nechty, ktoré sú silné a nelámu sa - to je sen azda každej z nás. No ako vyzerá realita? Tá je väčšinou taká, že napriek nášmu úsiliu a desiatkam vyhodených eur za zázračné produkty sa stále trápime nad tým, prečo to opäť nevyšlo. Máme však pre vás dobrú správu - hoci je cesta k pevným a zdravým nechtom zložitá a možno zdĺhavá, nakoniec uznáte, že to naozaj stálo za to. Stačí sa o svoje nechty správne starať a osvojiť si zopár návykov.

1. Chráňte svoje nechty pred vodou

Voda a dlhé nechty nie sú zrovna najlepšími priateľmi. Najmä namáčanie nechtov vo vode po dlhšiu dobu spôsobuje, že nechty veľmi zmäknú, a tým sa stávajú náchylné na poškodenie. To sa napríklad môže stať aj pri umývaní riadu. Netešte sa však predčasne - nechceme vám tu radiť, aby ste riady už nikdy neumývali, hoci by si to mnohé z vás priali. Jednoducho používajte ochranné rukavice (ak nemáte umývačku), ktoré vaše nechty ochránia pred pôsobením vody (a tiež vašu pokožku pred saponátom).

2. Zabudnite na hryzenie nechtov

Hryziete si nechty? Tak s tým okamžite prestaňte! Nielenže to nevyzerá dobre, ale pokiaľ si vyrastené nechty rovno ohryziete, nemôžete čakať, že vám niekedy narastú. Ak túžite po výstavných nechtoch, urobte všetko pre to, aby ste sa svojho zlozvyku čo najskôr zbavili.

3. Používajte ochranný lak na nechty

Lámavé nechty sú slabé a preto potrebujú extra vrstvu, ktorá nechty spevní a ochráni ich pred nechceným zlomením. Na to slúži ochranný lak, ktorý nielen chráni nechty pred poškodením, ale takisto ich chráni aj pred vlhkosťou.

4. Starajte sa o nechtové lôžko

To, ako rýchlo nám nechty rastú, ovplyvníme len ťažko - je to niečo, čo je dané od prírody a akýkoľvek produkt, ktorý garantuje rýchly rast nechtov, je podvod. Hoci rýchlosť rastu nechtov ovplyvniť nemôžeme, s ovplyvnením ich kvality je to celkom inak. Ako na to? Základom je správna starostlivosť o vaše nechtové lôžko. Vmasírujte posilňujúci olejček niekoľkokrát denne všade okolo vášho nechtu, čím dosiahnete silnejšie a zdravšie nechty.

5. Vyhýbajte sa manuálnemu zaťažovaniu nechtov

Pokiaľ môžete, vyhnite sa akejkoľvek činnosti, ktorá môže zaťažiť (a poškodiť) vaše nechty. Čo tým máme na mysli? Napríklad používanie nechtov na stláčanie tlačidiel, oškrabávanie a otváranie čohokoľvek. Riešenie je veľmi jednoduché - nájdite niečo iné, čo splní rovnakú funkciu. Napríklad príborový nožík alebo váš partner 😊

6. Užívajte vitamíny

Pred vitamínmi, by mal byť ešte dôležitejší váš jedálníček. Žiadny univerzálny liek však na podporu rastu nechtov neexistuje. Všetko, čo potrebujete, je zásobiť svoje telo vitamínmi, ktoré vaše nechty vyživia zvnútra. Medzi vitamíny, ktoré sú prospešné pre nechty, patrí vitamín E, vitamín C, vitamíny zo skupiny B a taktiež zinok a biotín. A čo je na tom najlepšie? Tieto vitamíny neprospejú iba vašim nechtom - rovnako z nich budú ťažiť aj vaše vlasy a pokožka. 

Čo vy na to? Nie je to až také ťažké, však? Veríme, že s trochou disciplíny a vytrvalosti si aj vy vypestujete pazúriky, po akých ste vždy túžili. Začnite s tým hneď dnes.


BLOG - pozrite si najnovšie články