en-Microblading obočia a všetko, čo potrebujete vedieť (1.)

03/12/2019

Obočie s dokonalým tvarom a hustotou je snom každej z nás - no nie všetky sme mali to šťastie, že nám ho príroda dala do vienka. A práve preto sa často spoliehame na rôzne kozmetické vylepšenia, ktoré nám sľubujú chybičky krásy odstrániť. Najinovatívnejšou a v súčasnej dobe najobľúbenejšou takouto procedúrou je Microblading obočia, vďaka ktorému dosiahnete dokonalé a prirodzene vyzerajúce obočie. Pokiaľ práve zvažujete Microblading podstúpiť, v tomto dvojdielnom článku sa dozviete odpovede na všetky vaše otázky.

Čo presne je Microblading?

Microblading je semi-permanentná metóda úpravy obočia, počas ktorej sa pigment aplikuje pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera s malými ihličkami. Často sa nazýva aj ako tetovanie obočia, no musíme upozorniť, že nejde o klasické tetovanie, ako ho poznáme - pigment sa pri Microbladingu neaplikuje príliš hlboko a výsledný efekt je oveľa prirodzenejší a jemnejší. Microblading navyše spočíva v kreslení čiarok, ktoré dokonale imitujú prirodzené chĺpky obočia, takže nikto ani nespozná, že vaše obočie nie je skutočné.

Pre koho je vhodný?

Už vás nebaví každodenné dokresľovanie obočia? Vaše obočie nie je také husté, ako by ste si priali? Či nemá dokonalý tvar? Ak ste na ktorúkoľvek z týchto otázok odpovedali áno, Microblading je tým pravým pre vás! Kedy netetujeme obočie?

Objednala som sa na Microblading. Ako sa mám pripraviť?

Už ste dostali svoj termín? Gratulujeme! Zatiaľ čo sa tešíte na svoje prvé sedenie, mali by ste dodržiavať zopár obmedzení: minimálne 10 dní pred procedúrou by ste si nemali farbiť obočie a užívať antibiotiká; aspoň 7 dní pred procedúrou by ste nemali ísť do solária či podstúpiť chemické ošetrenia pleti a v deň "D" vylúčte akýkoľvek alkohol, kávu aj energetické nápoje. O tomto všetkom by vás včas mala informovať vaša kozmetička. Preto sa my s klientkami stretávame ešte na "pred-termíne", na tzv. konzultácii, kde im všetko potrebné vysvetlíme a urobíme test, či je pre ne táto procedúra vhodná.

Ako celá procedúra prebieha?

Vaše prvé sedenie bude trvať najdlhšie, určite si vymedzte čas 2 až 3 hodiny. Nebojte sa, nebudú vás celý čas "tetovať", samotná táto procedúra trvá zhruba 30 až 45 minút. Ako prvé vám kozmetička vytrhá prebytočné chĺpky obočia (to každá dôverne poznáme), čím upraví jeho tvar. Následne vám pomocou špeciálneho pravítka načrtne požadovaný tvar obočia, ktorý vám, samozrejme, ukáže a spolu si ho odsúhlasíte. Ďalším krokom je výber farby (kozmetička vždy vyberie odtieň najbližší vašej prirodzenej farbe obočia) a môže sa prejsť k samotnej procedúre.

Pokiaľ sa pýtate, či to bolí, odpoveď  nie je jednoznačné nie. V prvej časti procedúry to je mierne bolestivé, no keďže sa zárezy nerobia hlboko pod pokožku dá sa to prirovnať k intezívnejšiemu vytrhávaniu obočia.  Ale čo by sme pre krásu neurobili, však? V tej druhej časti, už použijeme anestetikum, ktoré utlmuje bolesť úplne a vy si môžete dokonca pospať :)

Čo po procedúre?

Po tom, čo v zrkadle vzhliadnete svoj nový vylepšený "look", vaša pokožka bude veľmi citlivá a bude vyžadovať dôkladnú starostlivosť, ktorú by ste nemali za žiadnych okolností podceňovať. Tak teda ako sa máte o svoje obočie správne starať? To sa dozviete v druhej časti tohto článku.


BLOG - pozrite si najnovšie články