en-Čo je Babyboomer a prečo sa tak volá?

31/07/2019

Ako s istotou poznáte, že je niečo práve "IN"? Po prvé, často o tom počujete a po druhé, je to populárne na sociálnych sieťach. A práve štýl úpravy nechtov nazývaný "Babyboomer" je v súčasnosti jednou z najviac populárnych tém na sociálnych sieťach (v beauty svete, samozrejme), a to najmä vo Francúzsku a Nemecku, odkiaľ sa šialenstvo okolo tohto prirodzeného a jemného štýlu nekontrolovane šíri do zvyšku sveta. Čo vlastne štýl Babyboomer je, ako vznikol a prečo je taký obľúbený? Pozrime sa na to!

Babyboomer alebo "francúzske ombré"

Pokiaľ ste sa ešte s pojmom Babyboomer nestretli a nepočuli ste ani o takzvanom "francúzskom ombré", dovoľte nám ho krátko predstaviť - ide o štýl úpravy nechtov, ktorý vychádza zo starej dobrej francúzskej manikúry, ktorej históriu sme rozoberali v minulom článku. Využíva presne rovnaké farby ako francúzska manikúra, teda telový alebo bledoružový základ s bielou špičkou, ale je tu jeden zásadný rozdiel. A to, že pri štýle babyboomer jedna farba prechádza do druhej, čím sa dosiahne veľmi jemný a plynulý prechod (preto sa mu hovorí "ombré") a výsledkom sú neutrálne pôsobiace nechty, ktoré sa hodia jednoducho ku všetkému.

Pre zväčšenie, kliknite na foto. Zdroj: vlastná práca.

Prečo názov Babyboomer?

Zamýšľali ste sa niekedy na tým, prečo technika Baby Boomer nesie identický názov ako povojnová generácia, ktorá je narodená v rokoch 1946 až 1964? Dôvod je jednoduchší, ako ste možno čakali - skrátka preto, lebo ženy v období baby boom-u najčastejšie zdobili svoje nechty práve matnou ružovou a bielou farbou.

Veru, už vtedy ženy vedeli, čo je dobré - prirodzene pôsobiace nechty, ktoré sa vďaka svojej neutrálnosti hodia naozaj ku každému outfitu a ku každej príležitosti. A my sa teraz od nich nechávame inšpirovať.

Ako na dokonalé Babyboomer nechty

Hoci sa môže zdať, že na niečom takom jednoduchom, ako je Babyboomer, sa nedá nič pokaziť, opak je opäť pravdou. Ako už možno tušíte, kameňom úrazu je zvyčajne kvalita ich spracovania (čo neplatí iba pre Babyboomer nechty, ale všeobecne pre akýkoľvek iný štýl).

Kľúčom k dokonalým Babyboomer nechtom je správny pomer kamufláže a bielej farby a takisto dosiahnutie ich plynulého prechodu, čo vyžaduje najmä cvik a správnu techniku, inak môžete skončiť s príliš výrazným farebným skokom, nesprávnym pomerom farieb, alebo s každým nechtom vyzerajúcim inak - a tomu sa už len ťažko môže hovoriť Babyboomer. Preto na začiatok určite odporúčame návštevu kvalitného nechtového štúdia, kde vám skúsená nechtárka urobí nežné "francúzske ombré", s ktorým sa aj vy budete chcieť pochváliť na vašich sociálnych sieťach. 


BLOG - pozrite si najnovšie články