en-Ako najlepšie odstrániť gélové nechty?

21/08/2019

Gélové nechty sú jedným z najobľúbenejších ženských trendov, ktorým zvýrazňujú svoju krásu. Občas sa však vyskytnú okolnosti, kvôli ktorým musia ísť nechty dole. Najčastejšími dôvodmi sú manuálna práca, zmena životného štýlu, materstvo či prípadné sklamanie zo zlého nechtového salónu a nechtárky. Nech je dôvod akýkoľvek, na odstránenie gélových nechtov vám rozhodne odporúčame profesionálov.

Prečo si gélové nechty neodstraňovať svojpomocne sama doma?

Odborníci v nechtovom salóne majú prax v odstraňovaní gélových nechtov, majú zaužívané postupy a techniky a tiež dodržiavajú zásady hygieny a čistoty, ktoré absolvovali na školeniach. Sú pre vás zárukou kvalitnej práce a gélové nechty odstránia šetrne a bez poškodenia. Pri odstraňovaní gélových nechtov svojpomocne doma hrozí riziko poškodenia nechtového lôžka a povrchu, ktoré môže byť nielen bolestivé, ale tiež môže vyžadovať dlhodobejšiu obnovu a zotavovanie nechtu. Ak by ste si rozhodnutie nemať gélové nechty rozmysleli, museli by ste počkať na zotavenie nechtu (nemusel by napríklad správne priľnúť).

Okrem praxe, odborných školení a zaužívaných postupov disponuje salón všetkými potrebnými pomôckami a prípravkami na správne a šetrné odstránenie gélových nechtov. Nemusíte zahltiť obývačku či kuchyňu pilníkmi, acetónovými prípravkami či prachom a stráviť odstraňovaním gélových nechtov celý večer. Návšteva salóna za týmto účelom ušetrí nielen váš čas, energiu a nervy, ale do istej miery aj vašu peňaženku. Procedúra odstraňovania gélových nechtov v salóne zaberie len približne 30 minút vášho času, kde naopak doma sa môžete trápiť sama aj 2 hodiny.

Odstraňovanie gélových nechtov svojpomocne, alebo u známej, ktorá sa v rámci hobby venuje gélovej modelácií vám môže priniesť viac škody ako úžitku. Neodborným odstraňovaním gélových nechtov a nedodržaním správnej hygieny hrozí riziko nakazenia mykózou, plesňami alebo inými ochoreniami.

V nechtovom salóne môže byť vašim nechtom poskytnutá ozdravovacia nechtová kúra, ktorej sa domáca starostlivosť pravdepodobne nevyrovná. Vaše vlastné nechty ju však po odstránení gélových nechtov budú potrebovať. V našom salóne klientkam ponúkame profesionálnu IBX kúru, ktorá lieči a spevňuje oslabené a poškodené nechty pomocou dvoch patentovaných zložiek IBX a IBX Repair. Vďaka nim budú vaše nechty zdravé a spevnené, bez nerovností a štiepania. Laky, gél laky či gélová modelácia budú na nechte lepšie držať, pretože IBX kúra zabezpečuje správnu väzbu medzi nechtovým lôžkom a prípravkom.

Pokiaľ si však chcete aj naďalej odstrániť gélové nechty svojpomocne, prinášame vám krátky postup:


Správna hygiena a čistota

Pred samotným odstránením gélových nechtov si poriadne umyte ruky mydlom a teplou vodou. Nechty následne odlakujte a odstráňte prípadné ozdoby. Uistite sa, že všetky pomôcky, ktoré budete potrebovať (pilník, brúska či leštička) sú vydenzifikované a čisté.

Brúsenie

Odstránenie gélových nechtov si vyžaduje brúsenie. Postupne pilníkom skráťte vaše nechty až po brušká prstov a následne zbrúste vrstvu gélu do stratena. Dajte však pozor, aby ste nepoškodili povrch nechtu! Je to zdĺhavý proces, ktorý môžete urýchliť skrátením nechtov gilotínkou, prípadne elektrickou brúskou. Ak chcete svoje gélové nechty odstrániť brúskou postupujte opatrne.

Fólia

Väčšina gellakov sa po obrúsení vrchného lesku dá rozpustiť použitím vaty alebo klasického odličovacieho tampónu namočeného v acetónovom odlakovači, ktorý priložíte na všetky nechty a zafixujete kúskom alobalu. Nechajte acetón pôsobiť 20 minút a následne odstráňte (zoškriabte) zvyšky. Upozorňujeme však na prílišné vysušenie nechtovej platničky a kožičky. 

Ošetrenie

Záverečný dôležitý krok odstránenia gélových nechtov je ich ošetrenie a hydratácia. Na nechty a nechtovú kožičku nanesieme olejček. Odporúčame tiež nalakovať nechty liečivým kalciovým lakom alebo aspoň obyčajným, aby oslabené nechty chránil pred vonkajšími vplyvmi.

Ak máte záujem o profesionálne odstránenie gélových nechtov neváhajte nás kontaktovať


BLOG - pozrite si najnovšie články