en-Tehotenstvo a gélové nechty. Ako to vlastne je?

08/07/2019

Pri predstave tehotnej ženy v kozmetickom/ nechtovom salóne sa niektorým ľuďom automaticky dvíha varovný prst. Samozrejme, odporúča sa prekonzultovať s lekárom aj túto tému. Netreba sa však okamžite obávať toho najhoršieho. To, že ste tehotná, ešte vôbec neznamená, že máte začať zanedbávať skrášľovanie každej svojej maličkosti. Upravené nechty sú jednou z "maličkostí", ktoré si nemusíte odopierať ani v tehotenstve. 

Čo môže byť reálnym problémom?

Chemikálie a žiarenie sú viac rizikom bežného vonkajšieho sveta než kozmetického salóna. Jediný problém tak môžu spôsobiť asi len hormóny. Naše vlastné telo si vie rozkazovať najlepšie, ženy to môžu pozorovať aj pri menštruácii. Hormóny sa búria, čo je viditeľné niekedy na pleti, a niekedy na zmenených chutiach.

Pri tehotenstve je nával hormónov ešte väčší. Tieto zmeny môžu ovplyvniť trvanlivosť aplikovaných nechtov. Bežne by vám gélové nechty mali vydržať približne mesiac, no počas tehotenstva je potrebné rátať s rizikom, že o nechty môžete prísť o niečo skôr. Pred pôrodom sa poraďte s lekárom, ktorý môže žiadať, aby ste ich odstránili. K odstráneniu odporúčame aj IBX výživu pre plnohodnotné oživenie vašich nechtov. Ak by ste sa celkovo obávali gélových nechtov počas tehotenstva, môžeme vám spraviť jednoduché, krátke, priesvitné nechtíky.

Prehnané výstrahy

Moderné gélové nechty a gél laky sú vyvíjané tak, aby obsahovali čo najmenej chemikálií. Pokiaľ si vyberáte najmenej škodlivý typ nechtov od nechtovej dizajnérky, zrejme vám aj ona sama odporučí jednoduchý gél lak.

Ešte o niečo viac "nafúknutými" sú obavy z UV lampy, o ktorej sme písali aj v tomto článku. Strach z UV(A) žiarenia, ktoré vyžaruje kozmetická lampa, nie je vôbec opodstatnený. Omnoho väčšiu dávku nebezpečného žiarenia telo dostáva pri bežnom opaľovaní sa na slnku. Pri UV lampách mieru riskovania zbytočne zveličujeme. A pritom je skutočne bezpečnejšie dopriať si pekné nechty, než pekné opálenie.

A možno ste si už aj sami všimli, že k nám do salónu bežne chodia žienky s bruškom a je to v poriadku. Dokonca mnohé si ich pochvaľujú aj po pôrode, kedy sa nemusia báť poškriabania pri prebaľovaní, keďže gélové nechty sú o niečo hrubšie a menej ostré ako vlastné-prírodné.


BLOG - pozrite si najnovšie články