en-Brúsenie nechtov, áno či nie?

26/01/2019

Pod spojením "brúsenie nechtov" si väčšina ľudí asi predstaví klasické jemné obrusovanie nechtov malým pilníkom. No pre milovníkov gélových nechtov či gellakov sa už starou známou musela stať aj brúska na nechty. Brúsenie nechtov má pre svoje výhody veľa prívržencov. Túto oblasť v starostlivosti o nechty však neobchádza ani kritika. Ako to teda je?

Dajte brúskam šancu

Brúsky na nechty sú obľúbeným pomocníkom hlavne v salónoch, pretože nimi možno rýchlo upraviť gélové aj akrylové nechty. Asi každá nechtárka ich rada používa napríklad na jednoduché a šetrné odstránenie gél-laku, či na prípravu pred správnou aplikáciou gél-laku. Keby takéto vrstvy máte odstrániť malým pilníkom, nielenže by to trvalo večnosť, ale ani by ste sa nedokázali tak jednoducho dostať k okrajovým častiam.

K brúske preto zvyčajne patria rozličné náhradné hlavice. Tie zabezpečujú široké možnosti využitia podľa drsnosti, ktorou obrusujú či podľa veľkosti, ktorou sa dostanete aj k citlivým okrajom nechtov. Brúskou viete nechty tvarovať, ale napríklad aj leštiť či upravovať ňou menšie detaily. Práca je vďaka brúske precíznejšia a výsledky sú rýchlejšie. Výhod je teda určite veľa, no tak, ako asi pri všetkom, aj tu sa nájdu kritici.

Kvalita ako zo salóna?

Menšie i väčšie brúsky možno zakúpiť aj na domáce použitie. Ak si teda u seba doma robíte menší salón krásy a sada na úpravu nechtov sa neustále rozrastá, časom by sa mala rozrásť aj o túto "mašinku". V takomto prípade ale treba zainvestovať. Nekvalitná brúska je v podstate nepoužiteľná a ďaleko nezájdete ani pri zlom zachádzaní s ňou. Aj keď to v návodoch a videách na internete môže vyzerať jednoducho, narábanie s tak rýchlym strojom si vyžaduje prax.

Nekvalitné brúsky a necitlivé zachádzanie s nimi skutočne môže napáchať dostatok škody na to, aby si našla svojich odporcov. A práve v tom sa ukrývajú zdanlivé nevýhody brúsky na nechty. V kvalitnom salóne, ako je ten náš, sú všetky nechtové dizajnérky praxou ostrieľané a brúska je v ich rukách skutočne bezpečným nástrojom. Keďže sú vo svojom odbore profesionálky, potrpia si tiež na kvalitu brúsky. V dobrom salóne teda žiadne negatívne skúsenosti s brúskou nehrozia.   


BLOG - posledné pridané články