en-8 vecí, ktoré musíte vedieť predtým, ako si dáte spraviť gélové nechty

02/04/2019

1. Poznajte rozdiel medzi gélovými vs. akrylovými nechtami

Najväčším rozdielom v procese je to, že akrylové nechty sa tvoria nanášaním akrylového prášku, ktorý rýchlo zaschne jednoducho na vzduchu. Akrylovou vrstvou môžete vaše nechty predĺžiť a ochrániť. 

Gélové nechty na druhú stranu uschnú len po UV lampou. Ich aplikácia sa viac podobá klasickému lakovaniu nechtov a celý necht sa modeluje trochu inak ako pri akryle. V našom salóne robíme iba gélové nechty a v tomto článku sme vysvetlili prečo nerobíme akrylové nechty.

2. Nechty nepotrebujú "dýchať"

Možno ste už počuli niečo v zmysle: "Nedávaj si robiť umelé nechty, tvoje prirodzené nechty potrebujú dýchať." Nechty sú neživé a určite nepotrebujú dýchať, preto sa tým nenechajte zmýliť. Práve naopak - necht týmto "dýchaním" vysychá, čím sa urýchľuje jeho starnutie. 

3. Odstraňovanie gélových nechtov môže poškodiť nechtové lôžka

Samotné nechty síce živé nie sú. Ale nechtové lôžka a kutikuly (nechtová kožička) sú tými časťami, o ktoré sa musíte starať. Proces odstraňovania gélových nechtov tieto dôležité časti môže poškodiť, hlavne ak sa nezveríte profesionálom. Najbezpečnejším spôsobom je nechať si ich odstrániť v salóne, ideálne aj s ošetrením IBX systémom

4. Navštívte salón, ktorému dôverujete

Aj keď sa odporúča ponechať proces odstránenia gélových nechtov profesionálnej nechtovej dizajnérke, mal by to byť niekto, komu veríte. Správna nechtárka by k tomuto procesu mala pristupovať jemne, aby pri tom nepoškodila citlivé nechtové lôžko.

5. Nechty si samé doma neodstraňujte 

V rôznych iných článkoch sa možno dočítate, ako si umelé nechty odstrániť doma, ale radšej im neverte. Dvojnásobne to platí pre gélové nechty. Proces ich odstránenia nie je jednoduchý a návšteva salónu tak môže zachrániť vaše prirodzené nechty. Tie máte len jedny.

6. UV svetlo nie je škodlivé

Aplikácia gélových nechtov býva kritizovaná hlavne kvôli "hrozbe" z UV(A) žiarenia. Pravdou však je, že lampy používané na tento proces nie sú ani zďaleka tak silné, aby u vás spôsobili zdravotné problémy. Samozrejme, všetkého veľa škodí, no gélové nechty si predsa nedávate aplikovať každý deň. Ak sa stále obávate, znamená to, že by ste sa nemali ani opaľovať a inak vystavovať aj UV(A) žiareniu zo slnka. To je totižto omnoho silnejšie, než malá lampa u nechtárky.

(https://www.reuters.com/article/us-dermatology-uv-light-idUSKBN0DG1VC20140430)

7. Cena gélových nechtov

Ceny sa môžu v tejto oblasti výrazne líšiť, v závislosti od kvality a zložitosti a samozrejme aj od lokality. Cena gélových nechtov je v Bratislave približne od 10 do 60 eur. Ak očakávate dokonalý výsledok s nápaditým dizajnom a farbami, odzrkadlí sa to aj na cene. 

8. Gélové nechty by mali vydržať 3 - 5 týždňov

Kvalitne aplikované nechty by sa mali vynímať krásou a dokonalosťou aspoň tri týždne. Pokiaľ sa o ne ešte aj dobre staráte, nebude žiadnym prekvapením, ak vydržia dlhšie.


Ak máte akúkoľvek otázku k nechtom celkovo, opýtajte sa cez tento rýchly formulár a my vám radi odpovieme :) 


BLOG - pozrite si naše najnovšie články