en-Evolúcia nechtového dizajnu 1918-2018

25/11/2018

Veľmi nás baví robiť nechtové prieskumy. Tak prichádzame s ďaľším! Preskúmali sme, aké nechty sa nosili za posledných 100 rokov! Teraz, keď už Vás niekto pozve na párty s témou 70-tych rokov, hneď budete vedieť aké nechty sa v danom období nosili. Nemáte začo! :-)

Rok 1918

Áno, predpokladáte správne. V tomto období sa nenosili žiadne gélove nechty, ani gel laky. Dokonca ani žiadne obyčajné laky. Ženy si udržiavali nechty prirodzené a krátke. Ako príklad uvádzame fotku nechtíkov robených v našom salóne. Ak si chcete udržať lesklý, ale prirodzený vzhľad a pevné nechty, japonská manikúra je pre Vás ako stvorená.

1920

Tu prichádza na scénu veľká frajerka s menom Michelle Ménard, ktorá vytvorila  farebný lak na nechty! V týchto rokoch sa nosila "moon manicure", ktorá okolie kožičky nechávala prázdne v tvare polmesiaca.

1930

V týchto rokoch sa nosila červená manikúra, ktorá bola ozvláštnená o strieborný pásik na špičkách nechtov. Tento trend začala Princess De Faucigny-Lucinge, modelka a ikona týchto rokov.

1940

Červená farba na nechtoch bola moderná ešte aj v tomto období. Ženy nosili buď dlhé, oválne nechty červenej farby, alebo krátke bledunko-ružové. Konečne sa pridala aj ďalšia farba! Rita Haworth bola známa pre extra dlhé, výrazné, červené nechty. V bežnom živote ženy nosili najmä krátke nechty kvôli práci.

1950

Tu už prišli do hry akrylové nechty. Najčastejšie sa nosili oranžovo-červené oválne. V roku 1955 boli akrylové nechty vynájdené zubárom menom Fred Slack. Bol to frajer :-) My sme sa rozhodli akrylové nechty nerobiť, dôvod prečo, sa dozviete v tomto článku.

1960

Nechtový trend sa znovu vrátil k prirodzeným nechtom. A hádajte čo! Máme tu hranaté nechty! Tie prišli do módy, keď Cher (americká speváčka a herečka) požiadala svoju manikérku o "niečo iné". Ďakujeme! Farby, ktoré vtedy najviac fičali boli trblietavá rúžová alebo broskyňové odtiene.

1962

Prvý módny dom, ktorý začal predávať laky na nechty bol DIOR.

1970

Hurá! Je tu francúzska manikúra! Zakladateľ značky Orly - Jeff Pink prišiel s týmto nápadom, keď mal pocit, že Hollywood potrebuje viac všestranný look.

1980

Veľmi divoké nechtové obdobie. Ženy milovali neónové, viacfarebné nechty (My ich milujeme aj teraz) A inšpiráciou im bola (áno, hádate správne) Madonna, V tomto období sa začali používať aj takzvané nalepovacie nechty.

1990

A tu sa začali nosiť odvážne nechtové kreácie! Ďakujeme Missy Eliot, ktorou sa ženy inšpirovali a kredit získava aj Lil' Kim, ktorá na nechtoch nosila nalepené peniaze. Nemôžeme zabudnúť ani na Uma Thurman, ktorá filmom Pupl Fiction začala bláznovstvo krátkych, ale bordových nechtov. Na základe toho Chanel zaradil do svojej kolekcie lak vo farbe Vamp.

2000

Zdobené nechty sú stále trendy. Beyoncé prišla so super setom, ktorý obsahoval zlaté nechtové fólie. Toto sa stalo obrovským hitom. Počas recesie sa nechtový dizajn stal spôsobom, ako vyjadriť samú seba. Na prehliadkových molách táto manikúra nemohla chýbať!

2018

Móda sa opakuje aj v nechtovom dizajne. Dnes si na nechty môžete dať už naozaj čokoľvek! A my Vám v tom radi pomôžeme !  Napíšte nám na Instagrame alebo rovno zavolajte na  0940 124 438 .