Prečo nerobíme s akrylom

Veľa z Vás už o akrylových nechtoch počulo, dokonca nás už niekoľko zákazníčok žiadalo o modeláciu akrylových nechtov. Chceli by sme Vám objasniť, prečo sme sa rozhodli s akrylom nepracovať a prečo považujeme modeláciu gélom za šetrnejšiu či už voči Vašim nechtíkom, zdraviu našich zákazníčok, ale aj našich pracovníčok.

ČO SÚ TO AKRYLOVÉ NECHTY ?
Akrylové nechty sa vytvárajú pomocou tekutého monoméru a polymérneho prášku na prírodných nechtoch. Akryl tvrdne vtedy, keď je vystavený vzduchu.

NEVÝHODY AKRYLOVÝCH NECHTOV
- Poväčšine vyzerajú menej prirodzene ako gélové nechty
- Sú hrubšie
- Akryl má silný a nepríjemný zápach
- Aj napriek tomu, že škodlivá látka MMA ( methyl methacrylat) bola zakázaná, niektorí výrobcovia ju aj naďalej používajú vo svojich výrobkoch. Táto látka spôsobuje problémy dýchacieho systému, začervenanie očí a pokožky, či neurologické problémy
- Toluen, ktorý sa môže vyskytnúť v niektorých lakoch na nechty a lepidle na nechty spôsobuje taktiež dýchacie problémy, začervenanú pokožku a bolesti hlavy
- Acetontril, ktorý sa nachádza v odstraňovačoch, ktorými sa odstraňujú akrylové nechty, môže spôsobiť problémy s dýchaním.
- Odporúča sa, aby si tehotné ženy akrylové nechtiky vôbec nedávali, kvôli silným výparom

VÝHODY AKRYLOVÝCH NECHTOV
- Sú trvácnejšie, nakoľko je akryl veľmi silný
- Zvyčajne sú lacnejšie

 

Po zvážení pre a proti sme usúdili, že zoznam možných nežiadúcich účinkov a rizík je príliž dlhý a rozhodli sme sa prikloniť sa zatiaľ len k možnosti modelovania nechtíkov gélovým systémom. Veríme, že po prečítaní nášho článku s nami zdieľate podobný názor :-)

 

Táto stránka používa cookies. Viac info