Čo je to vlastne ten gel-lak?

Ahojte baby. V dnešnom článku som sa rozhodla Vám objasniť, čo je to vlastne ten gel lak, ako sa robí a všetko, čo o ňom potrebujete a aj nepotrebujete vedieť. :-)

Daný popis platí iba pre gel lak, ktorý robíme v našom salóne AristorA. Ostatné salóny môžu používať iné postupy a materiál :-)

V čom je ten gel lak vlastne taký super?
Jeho životnosť je cca 2-4 týždne, záleží od toho, ako rýchlo Vás začnú hnevať odrasty. Keď si to porovnáme s obyčajným lakom na nechty, životnosť je neporovnateľne dlhšia a za nechtíky sa nebudete musiet hanbiť, nakoľko sa nešúpu ako obyčajný lak. Nechtíky zároveň vyzerajú pekne, prirodzene a upravene.

Aký je postup?

  • Nechtík Vám upravíme do požadovaného tvaru.
  • Následuje zatlačenie a upravenie kožičky.
  • Váš prirodzený nechtík Vám zmatníme a odstránime všetkú mastnotu. ( pri zmatňovaní nedochádza k narušeniu Vášho nechtíka)
  • Ďalej použijeme vodičky na odmastnenie a prípravu Vášho nechtu.
  • Nanesieme tenkú vrstvu spevňovača pre prirodzené nechtíky.
  • Nanesieme farbu podľa Vášho výberu.
  • Zaleskujeme top coatom.
  • Odstránime výpotok..

..a hotovo :-))

 

Gel lak neodstraňujeme actenónovým rozpúšťadlom! Pri každej ďalšej návšteve iba zbrúsime farbu tak, aby Vám podkladová vrstva gel laku zostala a počas tohto procesu sa Vášho vlastného nechtíka brúskou ani nedotkneme :-)

Prečo gel lak neodstraňujeme rozpúšťadlom?
Tieto rozpúšťadlá obsahujú acetón, ktorý :
Je mierne toxická látka, ktorej nežiadúce účinky sa prejavujú pri dlhodobejšom používaní ( dýchaní výparov, stret s pokožkou a podobne). Pri akútnej otrava sa môže vyskytnúť podráždenie sliznice a pri chronicej otrave vznikajú zápaly spojiviek, noshohltanu a priedušiek.
Acetón taktiež vysušuje nielen nechtovú platničku, ale aj pokožku okolo nechtov a môže narušiť štruktúru nechtov.

 

Pokiaľ máte nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na tel.: 0940 124 438, alebo mailom na aristora@aristora.sk

Táto stránka používa cookies. Viac info